Zastanawiasz się gdzie jest Twoja Radość Życia…

Bogactwo wewnętrzne: wartości, naturalne dary, motywacja

Żyjesz z dnia na dzień bez poczucia sensu oraz świadomości tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Twoje mocne strony i Naturalne Dary schowałaś głęboko do szafy i nie zamierzasz jej otwierać. Wyznaczanie celów życiowych i ich realizację uważasz, za coś niemożliwego do spełnienia. To ma wpływa na brak wiedzy, co może motywować Cię do zmiany. Nie doceniasz osiągnięć, które pojawiają się w Twoim życiu gdyż uważasz, że na sukcesy trzeba długo i bardzo ciężko zapracować.

Pozytywne myślenie uważasz za „coś” nieprzydatnego w życiu i nie masz sił i wiedzy na to, aby przepracować negatywne przekonania wykształcone w dzieciństwie i wzmacniane w życiu dorosłym. One mają ogromy wpływ na to, gdzie obecnie znajdujesz się w swoim życiu.

Uważasz, że ludzie sukcesu dochodzą daleko w życiu za wszelką cenę poświęcając swoją prywatność i rodzinę. Wierzysz, że nie można osiągnąć spełnienia osobistego i zawodowego jednocześnie bez poniesienia jakiejś ceny.

Nie jesteś świadoma tego, że tak naprawdę za tymi przekonaniami pełnymi ograniczeń kryje się ogromna tęsknota za życiem opartym na fundamencie poczucia sensu oraz prawdziwych wartości. Marzą Ci się upragnione sukcesy osobiste,  poranki, w których rozpoczynasz pięknie każdy swój dzień wiedząc, co jest dla Ciebie ważne w życiu.

Bogactwo zewnętrzne: praca, wartości, relacje i otoczenie

Robisz w pracy tylko to, co musisz i nie wiesz w jaki sposób możesz robić coś z przyjemnością i satysfakcją. Pracujesz na etacie i w ogólne nie myślisz o własnym biznesie. Pieniądze, które zarabiasz nie zaspokajają wszystkich Twoich potrzeb, ale się do tego przyzwyczaiłaś odmawiając sobie przyjemności takich jak: wyjazd podczas urlopu czy wyjście do Spa.

Jeśli prowadzisz własny biznes to nie do końca on jest spójny z Tobą, bo często jest to spadek pokoleniowy i nie cieszysz się z tego powodu. Masz obawy aby zainwestować w siebie biorąc udział w rozwojowych warsztatach czy kursach.

Lubisz wysłuchiwać problemy otoczenia w którym się znajdujesz często przenosząc je na własne życie. Bardzo ważna jest dla Ciebie opinia ludzi, a Twoja ocena samej siebie jest od niej uzależniona. Masz dużą potrzebę spędzania czasu w towarzystwie nie koniecznie wśród osób Cię rozumianych. W domu otaczasz się zbędnymi przedmiotami, które zaburzają Twoją przestrzeń życiową pobierając z Ciebie energię.

Rozwojowe podejście do życia

Zagubiłaś w sobie swoje Wewnętrzne Dziecko, które pod przykryciem pojawiających się problemów domaga się troski, miłości i akceptacji. Nie potrafisz wybaczyć sobie deficyty z przeszłości ani przebaczyć najbliższym obwiniając ich za całe „zło”, które Cię spotkało i spotyka. Często przyjmujesz rolę ofiary narzekając na powracające dolegliwości jak bóle głowy, kręgosłupa czy częste przeziębienia. Nie wiesz Kim jest Wewnętrzny Krytyk, ale krytykujesz się przy najbliższej możliwej okazji. Kochasz perfekcjonizm udowadniając wszystkim dookoła jaka to jesteś świetna we wszystkim. Pokazywanie swojej wyższości poniżając i sprawiając przykrość innym sprawia Ci ukrytą satysfakcję.

Lubisz otaczać się wampirami energetycznymi bo razem z nimi czerpiesz wspaniałą pożywkę.

Pojawiające się problemy w życiu nie rozwiązujesz tylko gromadzisz chowając „do szafy”. Jednak często ich wielkość i intensywność powraca do Ciebie powodując kompletny spadek sił fizycznych i psychicznych. Po każdym upadku przychodzą do Ciebie myśli, aby zacząć je jakość krok po kroku rozwiązywać tylko nie masz pojęcia jak tego dokonać i od czego zacząć?

Równowaga życiowa

Uważasz, że nie można siebie pokochać w pełni, bo miłość czuje się tylko do partnera czy męża. Twoje poczucie własnej wartości jest na skraju granic, aby o nie jeszcze zawalczyć.

Chodzisz do pracy bo musisz i nie wiesz w jaki sposób zawodowo chciałbyś się rozwijać. Plotkowanie to Twoja bardzo częsta forma spędzania spotkań towarzyskich. Choć kiedyś ćwiczyłaś i lubiłaś sport to obecnie nie traktujesz go poważnie zasłaniając się brakiem wolnego czasu. Częste użalanie się nad sobą przyciąga do Ciebie gamę wszelkich dolegliwości i chorób. Lubisz dobrze wyglądać, choć jesteś w stosunku do siebie bardzo krytyczna. Twoje jedzenie to potrawy szybkie, łatwe i niezdrowe. Brak systematycznej aktywności oraz obciążające Twój organizm posiłki sprawiają, iż czujesz się ciężko, Twoje samopoczucie nie dodaje Ci energii do działania.

Uważasz, że to co posiadasz to Ci się należy i nie potrafisz wyrażać wdzięczności. Choć w głębi duszy pragniesz czuć radość, spójność tylko nie wiesz, co zrobić, aby przemieniać w sobie negatywne stany.

Kiedy spotykasz w swoim życiu osoby odnoszące sukcesy to odczuwasz wewnątrz siebie zazdrość. Zaczynasz pragnąć żyć tak jak te osoby nie rozumiejąc ich przepisu na szczęście.

Potrzeby Radości Życia z każdego dnia!

W głębi Ciebie drzemie tęsknota za innym życiem. Inne oznacza prawdziwe, z poczuciem sensu, oparte na wartościach, Naturalnych Darach. Aby rozpocząć proces dokonywania zmian w Twoim życiu – który będzie bardzo ogromnym dla Ciebie wyzwaniem „musisz” wyrazić szczerą otwartość i mieć jasno sprecyzowaną motywację: Po co chcesz zmienić swoje życie? W celu uzdrowienia Twojego ciała, odbudowaniu więzi rodzinnych i poczucia szczęścia, realizacji celu zawodowego, rozwoju pasji… To ma być Twój cel i nikogo innego. Kiedy już postanowisz, że rozpoczynasz tę niezwykle ważną pracę nad sobą to rozwijaj świadomość tego, co Cię spotyka na co dzień. Każda niezałatwiona do końca sprawa powróci do Ciebie tyle razy dopóki jej w pełni nie rozwiążesz. Na początku podejmuj sama ze sobą wyzwania np. 10 dniowe wyzwanie zadbania o siebie, w którym każdego dnia zrobisz coś dobrego dla swojego zdrowia albo 10 dniowe wyzwanie Stop negatywnym myślom. Takie wyzwania na starcie tego niełatwego procesu przemiany są skuteczne ponieważ ucząc Cię doceniać każdy mniejszy sukces oraz zobowiązują Cię do dalszego działania.

Poszukaj inspirujących lekcji o sztuce wybaczenia i przebaczania, zrozum jak one są  ważne aby zamknąć rany przeszłości i zacząć siebie prawdziwie kochać. Napisz do samej siebie List Oczyszczający – zawierający wszystko, co pragniesz zrzucić ze swoich barków. Następnie uświadom sobie kim jest Wewnętrzny Krytyk i jaki wpływ ma na Twoje życie. Kiedy się pojawia to „złap” go i nie poddawaj się jemu odpuszczając ważne dla Ciebie sprawy.

Dokonaj szczerej oceny Twojego zdrowego stylu życia – czy w ogóle taki jest u Ciebie? Nawet jeśli boisz się zobaczyć wynik to weź odpowiedzialność za siebie odczytując go, a następnie zaczynając małymi korkami działać. Pierwszym niech będzie spacer w którym wyciszysz się i poukładasz myśli głęboko oddychając.

Pamiętaj zmiany wymagają czasu. Jeśli coś zaplanowałaś i tego nie zrobiłaś to wybaczaj sobie i zacznij działać następnego dnia. Jesteś swoją najcenniejszą inwestycją więc oszacuj szkody i napraw je działając.

Najpierw zadbaj o swoje bogactwo wewnętrzne, a o zmianach zawodowych zacznij myśleć jak już osiągniesz, to co pragniesz w życiu osobistym. Sukces zewnętrzny zawsze stoi u źródeł sukcesu wewnątrz Ciebie!

Potrzebujesz bardzo skutecznego i mocno motywującego wsparcia w przemianie Twojego życia, jednak musisz się przekonać do tej inwestycji. Na początku spróbuj wziąć udział w jakimś rozwojowym kursie on-line, aby to przekonanie zdobyć.  Jak już zapragniesz ugruntować przepracowane zmiany to konsekwentnie szukaj dalszego wsparcia jak warsztaty na żywo czy praca indywidualna z coachem. Nadać jakość życiu przemieniając wieloletnie ograniczenia to gigantyczne wyzwanie w którym nie ma drogi na skróty. Każdą lekcję w życiu musisz odrobić, bo w przeciwnym wypadku do Ciebie powróci.

Podobał Ci się ten TEST?

Zapisz się na mój newsletter – Karpacki Inspirator i dołącz do kobiet, które mają pierwszeństwo w specjalnych promocjach, konkursach, a także wszystkich nowościach dla blogu. To tylko wartościowe wiadomości dzięki którym nie ominie Cię żaden sekret przemiany i radości.
Na powitanie otrzymasz ode mnie, aż 2 powitalne prezenty: e:book „Jak odzyskać Radość Życia?” oraz niezwykłe Narzędzie Generator Radości Życia.

[wysija_form id=”4″]

A już teraz:

Dołącz do Grupy Bank Radości i zadbaj o swoją Radość Życia!

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky