Monika Bulik

Moją misją jest to, aby kobiety uwierzyły, że mogą pokonać największe życiowe trudności i cieszyć się życiem!

Dzielę się z kobietami moimi sekretami przemiany pomagając im przemienić trudności w siłę do działania, pokochać siebie i swoje ciało, a także zadbać o radość życia!

Nasze życie to codzienna odkrywczo-rozwojowa podróż, w której każdy dzień daje nam bogate doświadczenia. Moja życiowa wędrówka była szczególnie skomplikowana, wiodła od zagubionej nastolatki, którą pochłonęło dziesięcioletnie Koło Wiecznego Odchudzania, po dorosłą kobietę, która przemieniając własne życie wreszcie zaczęła rozumieć potrzeby własnego ciała, akceptować je, kochać samą siebie i cieszyć się każdym dniem. 

Skoro zatem dzięki wewnętrznej pracy przemieniłam własne życie, mogę pomóc i Tobie! 

Poznaj mój sekret przemiany, który stał się sensem mojego życia…

W szkole średniej nie tylko dojrzewałam, przeżywałam wyjątkowo głębokie emocje, pierwszą miłość i nie ostatni bunt. Jak wszyscy. Dla mnie był to przede wszystkim czas, w którym popadałam z jednej skrajności – odchudzania, w drugą  – przejadanie emocji. Był to bardzo trudny okres – iluzorycznych sukcesów – gdy waga była „wymarzona” oraz czas ogromnej katastrofy – kiedy błyskawicznie tyłam.

Będąc w liceum bardzo dobrze się uczyłam. Zostałam najlepszą w szkole absolwentką ze średnią ponad 5,2 z 40 przedmiotów. Bycie najlepszą nie sprawiało mi jednak żadnej satysfakcji, bo każdy szkolny sukces przysłaniała powracająca nadwaga. Dramatyczna nadwaga. I następujące po niej gwałtowne odchudzanie. Ciągłe wahania wagi doprowadzały do coraz poważniejszych zaburzeń i powikłań zdrowotnych. Ciało zaczęło się buntować i dawać poważne sygnały ostrzegawcze w postaci dolegliwości i chorób…

Studia oznaczały zmianę miejsca zamieszkania. Zamieniłam Bieszczady na duże miasto, inne otoczenie, inne środowisko. Po 5 latach poważnego odchudzania mogłam mniej o nim myśleć, a moje wysiłki stały się mniej intensywne. Nie zmieniło to jednak faktu, iż nadal trwałam w tym błędnym Kole oszukiwania się. Odmawiałam sobie wielu ulubionych potraw, otoczeniu wmawiałam, iż dbam o siebie. Ale w chwilach słabości chowałam się po kątach, podjadając zakazane „smakołyki”. Po takich skrajnościach – od głodowania po obżarstwo – człowiek czuje się okropnie. Pragnie zapomnieć, ale nie może. Wyrzuty sumienia są olbrzymie.

Na ostatnim roku studiów postanowiłam wrócić do domu – w Bieszczady, za którymi bardzo tęskniłam. Wyglądałam całkiem nieźle, szczupła pełna uśmiechu, ale tylko na zewnątrz. W głębi serca kotłowało się wiele spraw niedokończonych, a moje ciało powiedziało „mam już dość” i poważnie się rozchorowałam. Ciągłe odmawianie sobie doprowadziło mnie do początkowej fazy anoreksji…

Ta straszna choroba i związane z nią cierpienie były jednak początkiem najpiękniejszego okresu w moim życiu – czasu wewnętrznej przemiany… odzyskania radości życia!

Pierwszym uczynionym krokiem były wszystkie badania lekarskie, których tak się obawiałam, a które zaskoczyły mnie pozytywnym wynikiem. Dały mi on olbrzymią siłę i zarazem zrozumienie, że przyczyny mojej choroby tkwią głęboko we mnie – w mojej głowie.

A wówczas, jakby z nieba, zaczęłam otrzymywać wsparcie od Losu czy Boga w poznawaniu siebie i pracy nad sobą rozwijając świadomość, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze w życiu. Spotkanie z książką Louise Hay „Możesz uzdrowić swoje życie” przyczyniło się do odkrycia źródeł mojego wiecznego odchudzania oraz pomogło w rozpoznaniu wewnętrznych blokad w zaakceptowaniu oraz pokochaniu siebie. Zrozumiałam, że przez ponad 10 lat, nieustannie się odchudzając, tak naprawdę poniżałam siebie oraz karałam za coś, co nie wiązało się z żadną moją winą – to deficyty przeszłości i olbrzymia potrzeba pokochania swojego wewnętrznego dziecka.

To przebudzenie rozpoczęło najważniejszy – uzdrawiający proces w moim życiu, który trwał 7 lat. Dzięki niemu uleczyłam własne ciało, umysł i duszę odzyskując równowagę w życiu.

Doświadczyłam CUD-u, którego sekrety przemiany zdradzam w mojej ofercie pomagając kobietom pokochać siebie, pokochać swoje ciało i odzyskać radość życia. 

Moje zdrowie powróciło do równowagi. Przemieniłam cierpienie oraz trudności w codzienną radość życia. Nauczyłam się miłości i szacunku do samej siebie, zaufałam sobie! Uświadomiłam sobie potrzeby własnego ciała i wówczas przestałam się odchudzać. Odzyskałam niezwykły skarb – wewnętrzny spokój, a moja waga jest taka, o jakiej zawsze „marzyłam”. Jem to, na co mam ochotę ciesząc się radością smaku. W zeszłym roku zostałam mamą, ciąża i macierzyństwo sprawiły, iż pokochałam siebie – chyba najmocniej jak się da, a mój każdy dzień wypełniony jest sensem życia i radością.

Oczywiście nie mam na myśli jedzenia niezdrowego. Te bogate doświadczenia nauczyły, a wręcz „wyrzeźbiły” we mnie zdrowy styl życia, który stał się moją najpiękniejszą pasją.  Najważniejsze jest to, aby mieć świadomość, tego, co jest dla Nas najważniejsze w życiu i zacząć konsekwentnie działać ciesząc się tym, co się robi.

Jaki jest mój sekret przemiany?

Co mi pomogło podczas samouzdrawiania?

Codzienne pogłębianie świadomości odkrywanie sensu życia – Kim chcę być,  co jest dla mnie ważne w życiu, co chcę osiągnąć, prawdziwych potrzeb: własnego ciała, umysłu i duszy oraz tego, co jest dla mnie najważniejsze w życiu, obudzenie własnego potencjału, tego, co tak naprawdę sprawia mi przyjemność.

Codzienna praca nad sobą przede wszystkim nad moimi ograniczeniami – olbrzymim  bagażem z przeszłości: Wewnętrznym Dzieckiem, Wewnętrznym Krytykiem, poczuciem winy i żalu, urazy, ciągłym karaniem siebie, negatywnym myśleniem.

Zaczęłam stopniowo małymi krokami poznając źródła każdej blokady przemieniać je w to, czego brakowało mi, aby cieszyć się życiem budując najważniejszy fundament życia. I tak odzyskałam w sobie poczucia bezpieczeństwa, zaakceptowałam siebie taką jaką jestem oraz  wszystko, co mam, uwolniłam bezgraniczną miłość do siebie, „wykułam” od nowa poczucie własnej wartości, zbudowałam Kompas Życia.

Zaczęłam budować prawdziwy – podpisując ze sobą kontakt – zdrowy styl życia, którym interesowałam się już od dziecka.  Dążenie do równowagi Ciała, Umysłu i Duszy stało się moją pasją, którą bardzo intensywnie rozwijałam.

W tej niezwykłej pracy najważniejszą codziennością – kluczem była nauka jedzenia na nowo – raz na zawsze zatrzymując Koło Wiecznego Odchudzania.  Zaczęłam jeść w zgodzie z potrzebami ciała,  tak aby stało się ono przyjemnością. Z czasem wypracowałam w sobie zdrowe nawyki żywieniowe, które to pożegnały negatywne emocje raz na zawsze! Aby wzmocnić tę pracę warto świętować każde mniejsze, jak i większe osiągnięcie!

Świadomość własnych marzeń  odkrywając cele życiowe zarówno te długofalowe jak i krótkofalowe zaczęłam dostrzegać, iż nie ma rzeczy niemożliwych – to, co mamy w życiu tak naprawdę zależy od Nas.  Energia podąża za intencją i nasze myśli przyciągają to, co pragniemy, bądź nie. Zawsze zdarzy się sytuacja czy ktoś się pojawi, co sprawi że będziemy bliżej tego, czego najmocniej pragniemy od życia.

Moim celem życia jest wykonywanie pracy opartej na pasji. Skutecznie każdego dnia robię krok w kierunku długofalowego celu.

Wsparcie coacha – w przepracowaniu najważniejszych i najmocniejszych ograniczeń z przeszłości pomogły mi warsztaty i kursy, dzięki którym pogłębiałam swój proces świadomości, a następnie konsekwentnie działałam pracując nad sobą. To wsparcie dało mi olbrzymią sprawczą moc dzięki któremu  min. „pokonałam” autodestrukcyjnego wewnętrznego potwora – Wewnętrznego Krytyka zmieniając sposób myślenia, wybaczyłam sobie i najbliższym przeszłość zaczynając kochać siebie. To był olbrzymi sukces!

Aktywność fizyczna  powróciłam do sportu, który w okresie dzieciństwa był moim antidotum na wszystko. Bieganie stało się moją najważniejszą Kotwicą Przyjemności. To ono układało w mojej głowie pozytywne scenariusze w spełnianiu wyznaczonych celów, a w chwilach słabości dodawało wsparcia.

Wzmacnianie poczucia wdzięczności zaczęłam cieszyć się z każdego mniejszego sukcesu. Doceniłam to,  co mam oraz wszystkie doświadczenia, które mnie do tego doprowadziły. Prowadziłam Dziennik Sukcesu oraz sukcesywnie się wynagradzałam.

Zbudowanie planu działaniaświadoma własnych marzeń przekuwałam je w rzeczywistość wyznaczając sobie cele długofalowe na płaszczyźnie osobistej i zawodowej, a następnie plan działania. Bazowałam na tygodniu, a każdego dnia miałam spisane zadania do wykonania. Na początku podchodziłam do tego zbyt surowo, bo plan dnia był nie możliwy do zrealizowania. Z czasem nauczyłam się skutecznie zarządzać swoim czasem wykonując, to co zaplanowałam.

Praca społeczna na rzecz miejsca w którym żyjemy. Nauczyła mnie ona bardzo wiele. Będąc prezesem stowarzyszenia gestorów branży turystycznej zrozumiałam, iż jestem gotowa, aby prowadzić własny biznes. Co prawda od razu nie wiedziałam, czym on ma być, ale ta wiedza z czasem do mnie przyszła… obecnie rozwijam moją firmę marzeń, w której pomagam kobietom pokochać siebie, pokochać własne ciało i odzyskać codzienną Radość Życia.

Bardzo ważny i pomocny w procesie Twojej przemiany może być dla Ciebie kurs on-line Bank Radości Życia.  Oparty on jest na sekrecie mojej przemiany, który Ci zdradziłam i o skuteczności którego możesz już wkrótce się przekonać sama.

Dlaczego warto skorzystać z mojej pomocy?

Coaching nadał spójność mojemu życiu, dzięki niemu cud, którego doświadczyłam we własnym życiu, przemieniłam w codzienną radość życia prowadząc własny biznes coachingowo-szkoleniowy, związany z niepowtarzalnymi Bieszczadami.

Jako coach przemiany pomagam kobietom zatrzymać Koło Wiecznego Odchudzania, pokochać siebie, pokochać swoje ciało i odzyskać Radość Życia. Poprzez „rozpracowanie” wewnętrznych ograniczeń, trening trudnej sztuki wyznaczania celów, a przede wszystkim ich konsekwentnej realizacji!

Pomoc oparta jest o moje autorskie programy coachingowe, pełne skutecznych karpackich narzędzi rozwojowych oraz niezwykłych inspiracji. Opracowałam je na podstawie własnego bogatego doświadczenia, wiedzy i umiejętności oraz kilkuletniej pracy w moimi klientkami.

Ich poznanie, zrozumienie, a następnie przeniesienie do Twojego życia, może przynieść głębokie, pozytywne zmiany.  Wszystkie poznane metody, umiejętności i narzędzia z lekkością i łatwością wdrożysz we własne życie zarówno w domu i w pracy.

Przyznaję, że moją największą motywacją, jest widok pozytywnych zmian w drugim człowieku. Ich radość oraz przemiana daje mi olbrzymią satysfakcję z tego, co robię! 

Otrzymasz ode mnie

  • Skuteczne narzędzia przemiany Twojego życia prowadzące do odzyskania radości życia z każdego dnia i zrealizowania wyznaczonych celów
  • Przestrzeń w rozwoju, pełną wsparcia i motywacji na Twojej drodze rozwijania tego, co jest dla Ciebie najważniejsze;
  • Świadomość tego, że wszelkie doświadczanie w życiu to „prezent”, który każdy z Nas musi rozpakować
  • Otwartość i szczerość;
  • Uśmiech, radość, entuzjazm:
  • Bezgraniczny optymizm 

Monika Bulik

  • certyfikowana i akredytowana coach Noble Manhattan Coaching, Institute of Coaching & Mentoring
  • dyplomowana trenerka Mistrzowski Kurs Trenerski, Szkoła Coachingu Lilianna Kupaj
  • absolwentka psychologii biznesu, Krakowska Szkoła Biznesu MBA Studia Podyplomowe

Odczuwając wdzięczność za to, co posiadam pragnę

swoim sekretem przemiany podzielić się z Tobą!

Moje sukcesy

27
Zadowolonych klientek
200
Godzin coachingowych
10
W Kole Wiecznego Odchudzania
7
Przemiany własnego życia

Certyfikaty

Jesteś gotowa, aby odmienić swoje życie i cieszyć się nim?

Zrób pierwszy Krok i zapisz się na gratisową sesje wstępną!

Visit Us On FacebookVisit Us On Linkedin