Choć wielkimi krokami zbliża się do Nas wiosna i jesteśmy już w pełni pozytywnych emocji, to przed nami jeszcze marzec… Ten miesiąc lubi być kapryśny: plucha, szarość, brak słońca wskutek odczuwamy poziomowy spadek energii. Jak przejść przez ten wymagający czas? A dodatkowo  wzmocnić swoją energię, aby powitać wiosnę, tak jak należy czyli z energią, uśmiecham na twarzy i sercem wypełnionym radością?

Przed Tobą 7 prostych sposobów, dzięki którym podniesiesz poziom energii życiowej, a także wzmocnisz swoją radość:

  1. Ruszaj się więcej

Aktywność to najcudowniejsze lekarstwo na „całe zło”! Dbając o ciało zadbasz  równocześnie o umysł, a także i o duszę! Pomoże Ci ona pozbyć się stresu i „rozpracować” negatywne emocji, dotlenić cały organizm, wysmuklić sylwetkę… można by tak pisać bez końca…

Ważne jest to, aby aktywność, którą uprawiasz była Twoją ulubioną! Wiedz także o tym, że zbudowanie nawyku aktywności spowoduje w Twoim życiu serię naturalnych przemian, które zadbają o inne obszary Twojego życia! Przekonaj się sama!

Już teraz wyznacz sobie cel, dzięki któremu zadbasz o swoje ciało. Do wakacji, pełni lata pozostało prawie 4 miesiące, to jest odpowiednia ilość czasu, aby dokonać trwalszych zmian w swoim życiu. Wiosna z przyjemnością zachęci Cię do regularnej aktywności, w towarzystwie młodziutkiej zieleni hormony szczęścia są produkowane jeszcze mocniej!

  1. Jedz zdrowiej i mądrze!

Wiosna to doskonały czas, aby rozpocząć trwałą zmianę sposobu odżywiania się budując zdrowe i mądre nawyki. Po sezonie zimowym nasze ciało domagać się będzie lżejszych posiłków, na tragach zaczną pojawiać się nowalijki, pierwsze zielone warzywa, a z czasem przepyszne sezonowe owoce. To także czas dla pierwszych ziół po które możesz sięgnąć. Czosnek niedźwiedzi, młodziutka pokrzywa czy liście mniszka to bomby witaminowe, które równocześnie oczyszczą nasz organizm ze zbędnych toksyn.

Już teraz podejmij decyzję że pragniesz zadbać o swoje zdrowie zdrowo się odżywiając. Następnie zrób porządek w lodówce i szafkach kuchennych zastępując stare: niezdrowe  jedzenie nowym: zdrowym, a także smacznym. Podobnie jak w przypadku ulubionej aktywności wyznacz sobie cel jak chcesz osiągnąć zmieniając swój sposób odżywania. Masz 4 miesiące do pełni lata, a to duża ilość czasu na wprowadzenie zmiany. Wiedz także o tym, że budowa nawyku zdrowego i mądrego  odżywiania się (jak aktywność) spowoduje w Twoim życiu serię naturalnych przemian, które zadbają o inne obszary Twojego życia!

czosnek niedzwiedzi

fot.: czosnek niedźwiedzi

czosnek niedźwiedzi
fot.: wiosenny twarożek z czosnkiem niedźwiedzim
  1. Traktuj samą siebie jak najlepszą przyjaciółkę!

Jeśli pragniesz wprowadzać zmiany w swoim życiu, a mam nadzieję, że tak jest – to musisz z czegoś czerpać siły do działania. Przede wszystkim zaufaj  samej sobie i wypełnij się po prostu miłością. Miłość do samej siebie jest najcudowniejszym lekarstwem uzdrawiającym, a jej wspaniałym owocem jest radość.

Zaakceptuj siebie taką jaką jesteś, nie dręcz się myślami, że nie dasz rady zrzucić, aż 10 kilogramów, systematycznie biegać. Zacznij działać wykonując małe kroki, bo przecież Rzymu nie od razu zbudowano. Doceniaj każdy krok traktując go jak sukces, takie nastawienie zachęci Cię do dalszego działania wzmacniając miłość do samej siebie.

  1. Pozbądź się zbędnych rupieci!

Dom jest metaforą życia, w którym odkrywasz to kim jesteś, albo pragniesz być. Kiedy czujesz się w nim dobrze, to daje Ci głębokie poczucie przynależności – wiesz jak jest dla Ciebie ważny i jak dużo daje Ci każdego dnia. Przedmioty, które się w nim znajdują pełne są symbolicznych zdarzeń, a jego sprzątanie ma bezpośredni wpływ na Twoją psychikę.

Zatem na wiosnę rozpocznij proces pozbywania się zbędnych rupieci z własnego domu – to one zasypały Twoją duszę. Zrób miejsce na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Zobaczysz jak z czasem oczyścisz energię , która krąży dookoła Ciebie.

Co możesz z robić już teraz? Przejdź przez cały dom i zrób Listę Rupieci do usunięcia, które pozbawiają Cię energii i są Ci niepotrzebne. Następnie zaplanuj w jaki sposób się ich pozbędziesz i kiedy.

  1. Zrelaksuj się w tym, co jest dla Ciebie ważne!

Jeśli do tej pory ciągłe biegłaś to zatrzymaj się i wycisz krążące codzienności myśli. Pomyśl o czymś, co jest dla Ciebie ważne, zadaj sobie pytanie: Co jest dla mnie najważniejsze na ten moment? Następnie zastanów się czy biegnące nieustannie w Twojej głowie myśli są zgodne z tym, co jest dla Ciebie ważne… Jeśli nie to postaraj się zastępować niepotrzebne myśli tymi, które odzwierciedlają to, co jest dla Ciebie ważne. Pamiętaj każda myśl pozbywa Cię energii, albo Ci jej dodaje – to, co wysyłasz do Ciebie powraca.

Zbliżająca się wiosna sprzyja spacerowaniu! Chodź w miejsca, które wywołują w Tobie pozytywne emocje,  a poczujesz bardzo szybko ich magiczne oddziaływanie – błyskawicznie zatrzymasz bałagan myślowy koncentrując się na tym, co jest dla Ciebie ważne.

fot.: wiosenny bieszczadzki las 

  1.  Bądź wdzięczna!

Wdzięczność piękna towarzyszka naszej codzienności. To ona przyciąga do naszego życia, to czego najmniej pragniemy.  Doceń samą siebie i to, co masz w życiu, a zaczniesz w nim doświadczać cudów.

Zatem już dzisiaj wypisz sobie 10 największych-fundamentalnych wdzięczności, bez których nie wyrażasz sobie własnego życia. A każdego dnia na zakończenie, tuż przed snem pomyśl o tym, za co jesteś wdzięczna – co dał Ci ten dzień?  Poczuj moc wdzięczności każdego dnia.

  1. Ciesz się drobnostkami codzienności!

Moja definicja szczęścia to docenianie drobnostek codzienności, które tworzą każdy dzień – to jest po prostu radość życia.

Szczęście i radość jest dla każdej z Nas! Nawet najbardziej negatywne przekonania możemy zalać rozwijającym się w Nas poczuciem szczęścia. Jak możesz zacząć? Każdego ranka zadaj sobie pytanie:

Jak mogę Cię dzisiaj uszczęśliwić? Prosta i nie wymagająca nakładu czasu praktyka, która z czasem przyniesie w Twoim życiu spektakularne zmiany.

Ciesz się wiosną i jej skarbami!

W czym tkwi skuteczność tychże sposobów?

Nie wymagają specjalnego nakładu czasu, a najczęstszą wymówką we wprowadzaniu zmian w naszym życiu jest brak czasu. Sposoby te oparte są na metodzie małych kroków, a tylko takie podejście da przyniesie trwałe rezultaty.

Zatem nie zwlekaj z ich wprowadzaniem do własnego życia. Szkoda marnować czasu!

Wypełnij swoją codzienność na wiosnę wiosną!

Jeśli potrzebujesz inspiracji, jak skutecznie zadbać o swoją radość, energię życiową to dołącz do grupy Bank Radości pełnej radosnych kobiet  🙂 

Podziel się w komentarzu swoim zdaniem:

Szczęście to drobnostki codzienności, zgodzisz się ze mną?

Będę Ci bardzo wdzięczna!

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky