radość życia

6 największych blokad Twojej radości!

Co Nas najbardziej, najsilniej odpycha od codziennej radości? Nie przepracowana przeszłość i powiązane z nią bolesne doświadczenia, wspomnienia, emocje, które tworzą ogromne blokady. To one  powodują, że chowamy nasze marzenia do szafy – nie przyciągamy do własnego życia, to na czym nam najbardziej zależy!

Aby skutecznie tj. trwale i procesowo zadbać o radość niezbędne jest poznanie tychże blokad i ich sukcesywne metodą małych kroków przepracowanie – stawienie im czoła!

W tym pomocny Ci będzie lutowy Kalendarz Mojej Radości oraz coachingowe narzędzie Odkrywca blokad Mojej Radości.

Te dwa prezenty otrzymasz bezpłatnie dołączając do niezwykłego Wyzwania Radości Życia TUTAJ.

W jaki sposób skutecznie raz na zawsze pozbyć się blokad radości?

Niezbędna jest świadomość procesowej i konsekwentnej pracy nad samą sobą – pamiętaj efekty nie spadną od razu z nieba! Czas i jeszcze raz czas, Twoje działanie oparte na 4 Krokach:

Poznania blokady
Odkrycia źródła jej powstania
Całkowitego zaakceptowania
Przemiany blokady w potrzebę i działanie!

W tym pomocne Ci będzie lutowe narzędzie Odkrywca blokad mojej Radości!

Wyzwanie Radości Życia

Co może Ci jeszcze pomóc?

Lutowe Kroki z Kalendarzem Mojej Radości!

1 Krok – Odkrywca blokad mojej Radości!

Szczegółowy opis poszczególnych blokad, a także cenne wskazówki jak je skutecznie krok po kroku przepracować znajdziesz w artykule 5 wewnętrznych blokad Twojej Radości! TUTAJ

2 Krok Powiedz STOP Wewnętrznemu Krytykowi

Nie dam rady! To nie dla mnie! Nie uda mi się! To typowe głosy kiedy przemawia do Ciebie ten potwór poddając wszystko, co robisz w niepewność. Dzięki temu Krokowi zaczniesz wyłapywać sytuacje w których Wewnętrzny Krytyk do Ciebie przemawia i tym samym z czasem wyprosisz go z własnego życia.

3 Krok – Pokochaj swoje Wewnętrzne Dziecko

Zaczniesz sobie uświadamiać, kiedy do Ciebie przemawia Wewnętrzne Dziecko. Ona zawsze pranie, abyś się nim zaopiekowała dając mu miłość, akceptację i poczucie bezpieczeństwa. Zrozumiesz także własnych rodziców, dlaczego nie ofiarowali Ci tego, czego najbardziej potrzebowałaś w dzieciństwie.

4 Krok  Rozpocznij proces uwalniania – wybaczając

Rozpoczniesz proces całkowitego uwalnia się od przeszłości wybaczając samej sobie wszystkie wyrządzone krzywdy i cierpienia.

5 Krok – Rozpocznij proces uwalniania – przebaczając

Wybaczając samej sobie tym samym rozpoczniesz proces przebaczania światu całego zła i niesprawiedliwości, które Cię spotkały. Z czasem zaakceptujesz przeszłość traktując ją jak czas, który doprowadził Cię do miejsca w którym się obecnie znajdujesz odkrywając, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w życiu.

 

6 Krok –  Pozbądź się poczucia winy i wyrzutów sumienia

Zrozumiesz, że poczucie winy i wyrzuty sumienia to efekt silnego oddziaływania na Ciebie osób Ci najbliższych (rodziców, rodziny, partnera, a może przyjaciółki). Powiązane są one z nieuporządkowaną-nieprzepracowaną przeszłością, której wynikiem jest niski poziom miłości do samej siebie oraz ogromny bagaż w postaci braku wybaczenia i przebaczenia. To oczywiście także głosy Twojego Wewnętrznego Krytyka i Wewnętrznego Dziecka. 

7 Krok Traktuj trudności jak Wyzwanie!

Zrozumiesz, że każda trudność, która spotyka Cię w życiu to dobra-rozwijająca lekcja, która zawsze prowadzi do tego, abyś odkryła swoje prawdziwe wewnętrzne bogactwo. Tym samym przygotujesz się do marcowego działania z Kalendarzem Mojej Radości, którego tematem będzie przemiana trudności.  

Krok 8 – 10 sukcesów wdzięczności lutego!

Jak działanie to i podsumowanie, wynagradzanie, a także świętowanie! Dzięki temu Krokowi skutecznie zadbasz o swoje poczucie wdzięczności, a także motywację zachęcając się do dalszego działania.

Wszystkie Kroki oparte są one na metodzie małych kroków (jak całe Wyzwanie Radości Życia 2018) i mają za zadanie zachęcić Cię do dalszego działania powodując stopniowe i trwałe zmiany w Twoim życiu!

Jak korzystać z Kalendarza Radości Życia?

Z Kalendarza możesz zacząć korzystać o każdej porze –  nie musi to być początek danego miesiąca. Każdy Twój Krok jest ważny – ten który wykonasz 9, 20 czy 28 lutego. Oczywiście zawsze możesz sobie Kroki, które Ci uciekły w danym miesiącu nadrobić w innych dniach. Masz dużo takich możliwości ponieważ w danym miesiącu będzie 8 albo 9 Kroków. Celowo tak skonstruowałam ten Kalendarz, abyś miała tego czasu więcej i tym samym więcej szans do działania!

Czego potrzebujesz, aby Kalendarz Mojej Radości zadziałał w Twoim życiu?

Otwórz się  i zaufaj samej siebie – takie postawy sprawią, że przyciągniesz do swojego życia więcej szans i możliwości ku spełnieniu tego, czego najmocniej pragniesz. Zostań swoją największą przyjaciółką!!!

Systematycznie się wynagradzaj!  – zaplanuj nagrody tygodnia i miesiąca, które są dla Ciebie cenne i ważne. Wynagradzanie utrzyma Twoją konsekwencję w działaniu i tym samym wzmocni Twoją motywację.

Bądź szczera dla siebie! – nie oszukuj samej siebie, że zrobiłaś dany Krok, jeśli tak nie było. Okłamywanie samej siebie zawsze odbierze Ci siły zniechęcając do dalszego działania.

Wybaczaj sobie i idź dalej – kiedy zaplanujesz sobie wykonanie danego kroku i tego nie uczynisz, bo coś niespodziewanego pokrzyżowało Ci te plany to odpuść świadomie czyli zaakceptuj ten fakt. Dręczenie samej siebie, że tego nie zrobiłaś tylko odbierze Ci siły do dalszego działania.

Podejmij decyzję o zmianie! – to najpiękniejsze zobowiązanie, jakie możesz zaciągnąć w życiu. Z chwilą, kiedy je podejmiesz będąc w pełni szczerą w stosunku da samej siebie to uaktywnisz wewnętrzne siły, które zaczną zapraszać do Twojego życia zmiany jakich pragniesz.

Zatem….

Porzuć raz na zawsze bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości z lutowym Kalendarzem Mojej Radości…

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky