Mapa marzeń

Koniec to zawsze nowy początek… Cele, plany i zmiany w Nowym Roku z Mapą Marzeń!

Koniec to zawsze nowy początek, który daje Ci wiele bogactw świadomości:

Przemiany trudności w dobre i rozwijające doświadczenia, tak abyś wyeliminowała z życia to, co Ci nie służy odkrywając sens istnienia
Potrzeb Twojego ciała, które zawsze pragnie abyś pokochała siebie taką jaką jesteś
Najgłębszych tęsknot Twojej duszy, które pragną  abyś żyła w zgodzie ze swoją prawdziwością
Radości i szczęścia, których sens tkwi w drobnostkach codzienności.

I nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim nowe życzenia, postanowienia, cele, marzenia, pragnienia… Zapewne niejedna z Nas ma obecnie mętlik w głowie czy zbyt dużo celów nie zaplanowała… 

To są normalne myśli i dobre uczucia tylko zawsze w takich momentach warto sobie poukładać, co jest dla Nas najważniejsze i wybrać priorytety, które pragniemy zrealizować jako pierwsze. Ważne jest to, aby w tych priorytetach nie zabrakło Ciebie i Twoich najgłębszych potrzeb dbających o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy.

Tylko jak to poukładać?

Dowiesz się w artykule, którego właśnie czytasz 😉 Odbędziesz z nim niezwykłą podróż w której krok po kroku zrobisz własną niezwykłą Mapę Marzeń.

Ja robię tą Mapę w ostatnich dniach starego roku, albo zaraz na początku nowego. Pomaga mi ona w uświadomieniu, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze i co pragnę mieć w Nowym Roku.

Na początku, aby wszystko było jasne…

Czym są dla mnie marzenia?

To cele: zawodowe, osobiste, społecznemoje największe pragnienia za którymi najmocniej tęsknię! Wskazują na miejsce, do którego chcę dotrzeć życiu. Dotyczą one zarówno dłuższego jak i krótszego czasu realizacji.

Najważniejsza w ich osiąganiu jest świadomość, że każdy dzień stanowi krok ku ich osiągnięciu.

Mapa marzeń

Dlaczego robię taką Mapę? W czym tkwi jej skuteczność?

Moja Mapa Marzeń wzmacnia moją świadomość:  co oznacza w moim życiu bogactwo wewnętrzne i jak jest ważne – a wręcz kluczowe – w osiąganiu bogactwa zewnętrznego.
Sprawia, że każdy mój dzień oparty jest na pozytywach i jasnej wizji dokąd zmierzam – daje mi poczucie celu, które  zaprowadzi mnie do osiągnięcia tego, czego najmocniej pragnę.

Ta Mapa nadaje spójność celom, które pragnę zrealizować. Ta spójność z kolei sprawia, że ich osiągnięcie jest lżejsze, łatwiejsze ponieważ moje nastawienie jest mocno pozytywne i oczywiście świadome!

Wiem, że każde bogactwo zewnętrzne stoi u źródła wewnętrznego. Dlatego najpierw zajmuję się swoim ciałem, umysłem i duszą, a następnie przechodzę do dóbr publicznych – zewnętrznych.

Zatem jeśli nawet nie wiesz do końca, jakie są Twoje cele roku 2018, to zacznij robić tą niezwykłą mapę, a zobaczysz, że poukłada się ona w piękną układankę Twoim marzeń 🙂

Co jest ważne w tej Mapie? Jak ją stworzyć, aby zadziałała w Twoim życiu?

Podejdź do jej stworzenia w pełnej koncentracji i zaangażowaniu, niech to będzie czas tylko dla Ciebie i Twoich najgłębszych pragnień. Oczywiście własne wnętrze i serce wypełnij spokojem, który jest najpotężniejszą siłą! Przygotuj sobie kartkę A3 najlepiej, bo wówczas będzie ona bardziej przejrzysta, weź ulubione mazaki czy długopisy i zacznij działać…

Moje bogactwo wewnętrzne:

Krok 1 – Kim jestem? Kim pragnę być?

Aby go odkryć po prostu zadaj sobie podstawowe pytania:

Karpacka Inspiracja_Sens Życia

Łącząc je stwórz własną misję, które pragniesz spełnić w swoim życiu. U mnie ona brzmi następująco: Pomagam kobietom przemienić trudności w siłę do działania, pokochać siebie i swoje ciało, a także zadbać o swoją radość życia.

Krok 2 – Moja wartość główna spójna z pasją

Odnosi się ona do każdego aspektu Twojego życia.  Kiedy jesteś jej świadoma, to ona właśnie pomaga Ci w rozwiązywaniu wewnętrznych blokad, które tak naprawdę są odzwierciedleniem bagażu doświadczenia – przeszłości.

Niedocenienie oddziaływania tej wartości może stać się przyczyną generowania stresu zarówno w życiu osobistym jak i podczas wykonywania pracy.

Zatem: Co jest Twoją wartością główną?
Miłość do samej siebie
Poczucie własnej wartości na dobrym poziomie
Spokój wewnętrzny
Poczucie bezpieczeństwa
Stabilizacja finansowa

Kiedy wartość główna jest Twoją towarzyszką codzienności to czujesz  wewnętrzny spokój, który także może być Twoją wartością główną, a pojawiający się stres potrafisz błyskawicznie przemienić  w pozytywne myślenie o tym,  co jest dla nas ważne w życiu.

Krok 3 – Największa pasja zgodna z wartością główną

Kiedy wiesz, co jest Twoją największą pasją to warto uświadomić sobie jej spójność z Twoją wartością główną.

Moją wartością główną, która w ciągu ostatnich lat się zmieniała jest od dwóch lat spokój wewnętrzny, który decyduje o każdym aspekcie mojego życia. W jaki sposób jest ona spójny z moją największą pasją czyli prowadzaniem zdrowego stylu życia zgodnym z naturą i czerpanie z tego radości… Tego nie trzeba wyjaśniać od razu „widać gołym okiem”, że jedno od drugiego jest uzależnione 😉

Mapa marzeń

Krok 4 – Równowaga Życiowa

Ciało

Za jego pomocą doświadczasz świata zewnętrznego. Kochasz je, lubisz, bądź nie, przejawiasz wobec niego obojętność, a ono zawsze będzie z Tobą nadając kolorytu Twoim doświadczeniom. Pierwszym krokiem, aby zadbać o własne ciało i tym samym poprawić z nim relację jest uświadomienie sobie stanu obecnego swojego ciałajego najgłębszych potrzeb! Do tego niezbędna jest także akceptacja tego, czego w nim nie lubisz.

Następnie te negatywne stany należy przemienić w pożądane czyli takie za którymi najmocniej tęsknisz ubierając je w konkretne cele!

Pamiętaj! Każda część Twojego ciała jest cenna i ważna.

Zatem wyznaczając sobie cele na 2018 rok, które zadbają o Twoje ciało pomyśl:
Czego najmocniej pragnie moje ciało?
W jaki sposób pragnę zadbać o swoje ciało?
Jaki jest mój cel, który pragnę osiągnąć w trosce o swoje ciało?

Umysł

Jego sprawność uzależniona jest od dobrego stanu Twojego ciała. Także dbając o ciało równocześnie zadbasz o umysł. Oczywiście zawsze możesz z robić coś więcej dla niego i w tym bezprecedensowo pomoże Ci Twoja największa życiowa pasja!

Przenosząc cele na Mapę pomyśl:
Jakie zdolności, zainteresowania pragniesz rozwinąć?
Co jest Twoją największą pasją?
W jaki sposób możesz o nią zadbać?

Dusza

To także część Ciebie, która połączona jest z Twoim ciałem. Dusza to Twoja prawdziwość, Twoje najgłębsze tęsknoty, marzenia, pragnienia. Ona zawsze pragnie być radosna razem z Tobą!

Wyznaczając sobie cel, który sprawi, że wzmocnisz swój kontakt z duszą pomyśl:

Za czym najmocniej tęskni moja dusza?

Mapa marzeń

Moje bogactwo zewnętrzne:

Krok 5 – Praca zawodowa/Biznes z pasją = Praca pasja

Jeśli pracujesz na etacie, jesteś związana zawodowo z jakąś firmą to pomyśl czego najmocniej pragniesz w wykonywanej pracy: podwyżki, awansu, rozwoju umiejętności i kompetencji itp.

Nanieś na swoją Mapę cel, który pragniesz osiągnąć w pracy i niech będzie on spójny z wartościami jakie towarzyszą Ci w niej.  

Natomiast jeśli prowadzisz własny biznes to zapewne celów do realizacji masz dużo – wiem, coś na ten temat 😉 Jednak w tym przypadku także warto wybrać sobie 3 główne cele, które pragniesz osiągnąć.

Zatem już teraz nanieś na swoją mapę 3 główne cele 2018 roku, które rozwiną Twój biznes po poziomu z którego będziesz zadowolona i spełniona. U mnie wygląda to tak:

Krok 6 – Dom duszy

Do jest metaforą życia, w którym odkrywasz to kim jesteś, albo pragniesz być. Kiedy czujesz się w nim dobrze, to daje Ci głębokie poczucie przynależności. Bardzo ważne są przedmioty, które się w nim znajdują – pełne są symboli, a jego sprzątanie ma zawsze bezpośredni wpływ na Twoją psychikę.

Wzmocnij w 2018 roku więź z własnym domem i doceń go uświadamiając sobie jego bogactwo! Następnie przejdź przez proces jego symbolicznego sprzątania  oczyszczając go z niepotrzebnych rupieci, które tak naprawdę zasypują Twoją duszę!

Wyznacz sobie cel na 2018 r, który będzie powiązany z całym procesem jego sprzątania, zmian jakie w nim dokonasz. A to wszystko sprawi, że stanie się Twoją oazą spokoju i przynależności pełną Twojej duszy i jej tęsknot!

Krok 7 – Relacje i przyjaźnie & otoczenie

W Twoim otoczeniu są osoby, które pozbywają Cię energii, albo Ci ją dodają. Uświadom sobie, kto jest Twoim pożeraczem energetycznym, a kto wzmacniaczem . Miejsca w których przebywasz także mają taką samą moc oddziaływania.

Poznaj najpierw swoich pożeraczy energetycznych i wzmacniacze, a następnie wyznacz sobie cel 2018 r. do którego będziesz dążyć zapraszając do swojego życia same uskrzydlające Cię skarby energetyczne!

I tym samym wypełnisz całą swoją Mapę Marzeń!  

Pamiętaj cele na niej wyznaczone to głęboka analiza Twojej rzeczywistości w najważniejszych obszarach swojego życia, która zadba o Twoje bogactwo wewnętrzne i zewnętrzne! Dzięki temu ich realizacja będzie dla Ciebie łatwiejsza, lżejsza, szybsza – bo oparte one są na świadomości tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!!!

Moja Mapa Marzeń to pierwsze ćwiczenie coachingowe w ramach niezwykłego Wyzwania Radości Życia 2018 r. do którego możesz dołączyć TUTAJ

Natychmiast otrzymasz Mapę Marzeń, a także niezwykły Kalendarz Mojej Radości 2018 r. oraz dostęp do całorocznych bezpłatnych materiałów!

Moja Mapa Marzeń!

Mapa marzeń

 

Kalendarz mojej radości

A teraz jeszcze kilka przydatnych inspiracji do planowania celów, które być może są już Ci znane 😉

Jak skutecznie przemieniać marzenia w rzeczywistość?

Niezbędna jest wiedza Jak to robić? oraz narzędzia i umiejętności, które będą przemieniać wyznaczone cele w doświadczenie zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Ważna i ciesząca się ogromnym zaufaniem, a tym samym popularnością i skutecznością w planowaniu i rozwoju osobistym jest metoda SMART. Jeśli zadeklarujemy realizację konkretnego celu i będziemy konsekwentnie nad nim pracować zachowując dyscyplinę to szybko go osiągniemy. 

Jak to jest możliwe? Cel wyznaczony metodą SMART jest:

S (specific) – konkretny: jasno wiesz dokąd zmierzasz – Co konkretnie chcesz osiągnąć?

M (meaurable) – mierzalny: znasz sposób mierzenia postępu – Jak możesz określisz ilościowo ten cel? – liczby – tak aby wiedzieć, kiedy go osiągnąłeś!

A (attainable) – osiągalny: wiesz czy cel mieści się w Twoich możliwościach, a jeśli potrzebujesz wsparcia w jego osiągnięciu to wiesz jakiego – Jak możesz osiągnąć ten cel w praktyce?

R (relevant) – istotny – wiesz co Cię motywuje, aby go osiągnąć i potraktować priorytetowo – Co jest powodem, że jest dla Ciebie ważny?

T (time) – jasno określiłeś ostateczny termin jego realizacji – Do kiedy chcesz osiągnąć ten cel?

Kluczem jego realizacji jest koncentracja na tym, co chcesz osiągnąć wykorzystując własny potencjał, rozwijający pasję, a także musi on być zgodny z naszymi prawdziwymi wartościami.

Częstą przyczyną braku rezultatu jest powrót do przeszłości i rozpamiętywanie bolesnych doświadczeń czy niepowodzeń.

Pamiętaj sukces leży do drugiej stronie porażki, a każdy dzień oparty na pozytywach i jasnej wizji dokąd zmierzasz – poczucie celu zaprowadzi Cię do osiągnięcia tego, czego najmocniej pragniesz. A w tym pomocna Ci będzie Moja Mapa Marzeń 🙂 

Mam dla Ciebie jeszcze dwie bardzo ważne Karpackie Inspiracje, które zapewne wykorzystasz podczas tej ważnej i wyjątkowej pracy…

Kliknij w jeden i drugi obrazek, aby je pobrać…

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

Zatem do dzieła!

Dziękuję Ci, że byłaś ze mną w 2017 roku!
Niech ta nasza podróż świadomości i przemiany wciąż trwa!
Mam nadzieję, że nasz wspólny kolejny rok będzie dla Ciebie równie wartościowy!

Ja pragnę nadal dzielić się z Tobą moją największą pasją jaką jest prowadzanie zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą –  dbanie o siebie i czerpanie z tego radości.

Rok 2018 będzie dla mnie ogromnym Wyzwaniem!!!

Z miłością i radością Monika – Twój coach przemiany 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i uważasz, że jest wartościowy to podziel się z nim.
Będę Ci bardzo wdzięczna!!!

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky