przemiana życia

Listopadowe i grudniowe „porządki” i dobry start w Nowym Roku!

Listopad miesiąc, w którym wiele z Nas odczuwa gwałtowny spadek formy, dokuczają nam przeziębienia, kapryśna – deszczowa i wietrzna pogoda, a nawet takie wewnętrzne „wahadełko” nastrojów. Dlaczego tak się dzieje? Ja uważam, że każdy miesiąc… i dzień jest dobry na to, aby robić to co się lubi. A te dopadające Nas nostalgie to wynik tego, że same się im poddajemy. Podobnie jest także w grudniu! 😉

Podejdź do listopada i grudnia w przyjazny i optymistyczny sposób…

To doskonały czas na to, aby przyjrzeć się temu, co dotychczas osiągnęłyśmy w 2017 roku i rozpocząć generalne porządki z planowaniem w tle. Dlaczego akurat teraz? Wiele z Nas z utęsknieniem czeka na Nowy Rok i myśli sobie, że to właśnie od nowego roku rozpocznie w swoim życiu spektakularne zmiany i już na pewno się uda, to czego chce. Takie podejście to stawienie wszystkiego na „ostatnią kartę”, a w taki sposób nie ma szans na to, aby zmienić „coś” bardzo ważnego w swoim życiu – długotrwale.

fot. Pixabay

Jak wiesz dokonywanie zmian nie lubi pośpiechu!

Kluczowa jest tutaj świadomość odpowiedniej ilości czasu, takiej dzięki której „rozpracujesz” w swoim życiu to, co tego wymaga, a wówczas będziesz mogła postawić solidne fundamenty na którym będziesz budowała życie jakie pragniesz mieć z głębi serca. Wówczas każdy swój dzień wypełnisz miłością do samej siebie, wysokim poczuciem własnej wartości, sensem życia, spełnieniem, szczęściem, radością… To będzie naturalne ponieważ raz na zawsze pożegnasz się z tym, co Ci nie służy stopniowo otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz. Dlaczego tak ważne jest tutaj „rozłożenie na części pierwsze” wszelkich ograniczeń, przeszkód, trudności… których doświadczasz w życiu.

Jakich generalnych „porządków” możesz dokonać w listopadzie i grudniu?

Co zrealizowałaś w 2017 roku, z tego co zaplanowałaś?

To jest bardzo ważny krok, który albo zachęci Cię do dalszych działań, albo zniechęci… Dlatego tak ważne jest to, aby dokonać go w 100% szczerości, otwartości, zaufaniu do samej siebie, traktując siebie jak największą przyjaciółkę.

Już teraz…

Odszukaj swój zeszyt z celami 2017 roku i popatrz na nie, a następnie odhacz te, które zrealizowałaś. Następnie przejdź do przyjaznej informacji zwrotnej opartej na wdzięczności zadając sobie następujące pytania:

Karpacka Inspiracja_Feedback Wdzięczności

Kliknij w Karpacką Kartę Inspiracji i pobierz ją sobie!

 

Jak nie zrealizowałaś tego, co zaplanowałaś to już teraz rozpocznij proces wybaczania samej sobie tego! To jest bardzo ważny krok! Jeśli ciągle będziesz rozpamiętywać to, czego nie zrobiłaś i wyrzucać sobie jaka to jesteś nieudacznica i brak Ci konsekwencji to nigdy nie powrócisz do równowagi i nie będziesz zrealizowała nowych celów. Najpierw musisz zbudować wewnętrzny grunt wypełniony miłością do samej siebie, zaufaniem, otwartością i szczerością. To na nim będziesz tworzyła życie jakie pragniesz mieć! Pamiętaj także, że każda z Nas ma prawo do trudniejszego dnia, tygodnia, a nawet dłuższego czasu. Najważniejsze jest to, aby go świadomie przeżyć akceptując. Wówczas uwolnisz się od największych ciężarów, które Cię zatrzymały w życiu. Daj sobie szansę na ten niezwykle ważny moment w Twoim żuciu. Pamiętaj wszystko jest po „coś”, a to co boli z czasem przerodzi się w siły dzięki którym już nic Cię nie zatrzyma!!!

 

Co jest Twoim sensem życia?

Masz odkryty cel życiowy, wiesz kim jesteś, co kochasz robić i dla kogo… to jesteś szczęściara 😉 A co możesz zrobić jeśli nie masz jeszcze odkrytego poczucia sensu albo się wahasz czy ten o którym myślisz jest jednym…

Mam nadzieję, że masz gdzieś zapisaną tą swoją misję – przeznaczenie i…

Już teraz…

Odszukaj ją i sprawdź czy to ona, a w jaki sposób?

Zadaj sobie podstawowe pytania, które znajdują się w poniższej Karpackiej Karcie Inspiracji:

Możesz ją sobie także pobrać klikając w nią!

Karpacka Inspiracja_Sens Życia

 


Jeśli potrzebujesz inspiracji, wsparcia tak aby krok po kroku odszukać albo wzmocnić swoje poczucie sensu, to skutecznie Ci w tym pomoże mój kurs on-line Bank Radości Życia, który zobaczysz TUTAJ, a także klikając w obrazek…

Bank Radości


Co pragniesz osiągnąć w 2018 roku?

Już teraz…

Zrób listę wszystkich celów, pragnień, marzeń. Spisz wszystko o czym myślisz, za czym najmocniej tęsknisz, co pragniesz.  Podobnie jak w przypadku poprzednich kroków zrób i ten w 100% szczerości, otwartości i zaufaniu do samej siebie.

Możesz to ćwiczenie wykonać w zeszycie, który będzie stanowił Twój Dziennik Celów 2018 roku albo pobierając i drukując poniższe Karpackie Karty Inspiracji

 

Karpacka_Inspiracja_Cele 2018-1

Karpackie Inspiracje_Cele 2018-2

Kiedy zweryfikowałaś swoje dotychczasowe osiągnięcia wykonując przyjazną informację zwrotną pełną wdzięczności, umacniając swoje poczucie sensu w życiu, poznając swoje nowe cele na 2018 roku to od razu przejdź do działania. Nie czekaj na ten wyjątkowy Nowy Rok! Szkoda czasu, a do stycznia możesz robić kawał dobrej roboty, aby być bliżej tego czego najmocniej pragniesz w życiu.

Już teraz…

Pomyśl:

Co możesz z robić jeszcze w tym roku, aby byś bliżej swoich noworocznych celów?

A następnie zaplanuj:

⇒ Cele na listopad, albo większy cel listopadowy i do niego mniejsze zadania
⇒ Organizuj sobie tydzień, najlepiej podczas weekendu, aby wraz z poniedziałkiem wkroczyć w fazę konsekwentnego działania
⇒ Wyznaczaj zadania na dzień, maksymalnie 3, one mają być realne w wykonaniu.

Podsumowanie…

Listopad i grudzień nie muszą być pochmurne, kapryśne, zimne – wymagające dla Nas. Postanów już teraz w jaki sposób pragniesz przeżyć ten czas, niech będzie wyjątkowy i pełen tego, co jest dla Ciebie ważne w życiu. Dokonaj przeglądu swoich celów 2017 roku, zastanów się dlaczego poszło Ci tak, a nie inaczej i co było tego powodem. Rozlicz się szczerze z tychże osiągnięć, a następnie zachęć się do realizacji nowych Wyzwań-Celów, które są Ci bliskie. Jeśli masz do „posprzątania” jakąś część w swoim życiu, to zacznij od tego. Nie pójdziesz do przodu jak będziesz chowała trudności pod dywan. „Musisz” zapragnąć stawić im czoła i wówczas „jak z procy” polecisz w kierunku upragnionych celów zaskakując się swoimi możliwościami, o którym być może nawet nie marzyłaś. Tak działa piękno prawdziwości oparte na Twojej autentyczności i tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!

Staw w grudniu trudnościom, które Ci doskwierają!
Uświadom sobie już teraz czego pragniesz pozbyć się z własnego życia…

Co blokuje Cię od pełni życia i codziennej radości…

Szkoda marnować czasu i czekać na ten wyjątkowy Nowy Rok!
Każdy dzień jest dobry na zmianę!

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky