radość życia

Kobieto weź odpowiedzialność za własne życie!

Aby cieszyć się życiem niezbędne jest poczucie kontroli nad nim. Nie chodzi tutaj absolutnie o zaborcze „muszę” to czy tamto tylko autentyczne wypełnione zaufaniem do samej siebie i miłością sterowanie własnym życiem. Ono ma być lekkie i wypływać spontanicznie z Twojego wnętrza… Wówczas towarzyszy Ci odpowiedzialność za każde działanie, jesteś konsekwentna w realizacji wyznaczonych przez siebie celów – ich osiąganie jest łatwiejsze i szybsze i oczywiście ponieważ pojawiają się szanse i możliwości o których nawet „nie śniłaś”. To jest autentyczna odpowiedzialność wypełniona miłością do samej siebie odzwierciedlająca się wysokim poczuciem własnej wartości.

Jeśli jeszcze nie jesteś: Sama sobie swoim sterem, żeglarzem o okrętem” to…

Co możesz zrobić, aby wziąć odpowiedzialność za własne życie?

Ja jestem przekonana, że do tej decyzji każda z Nas musi dojrzeć i dla każdej z Nas przychodzi odpowiedni moment, aby żyć swoim życiem i swoimi najgłębszymi pragnieniami. Często właśnie trudne momenty –  ich przezwyciężenie składnia Nas ku podjęciu tak bardzo ważnej decyzji.

Co może Ci pomóc w podjęciu tej decyzji?

Świadomość, że jesteś odpowiedzialna za realizację własnych pragnień/marzeń/celów

Nit nie może spełnić Twoich marzeń. Jeżeli marzysz, masz  pragnienia to tylko my sama możesz je zaspokoić. To na Tobie spoczywa odpowiedzialność za opracowanie własnego Planu Działania – według własnych możliwości  oraz jego konsekwentnej realizacji.

Świadomość, że jesteś  odpowiedzialna za własne  wybory oraz działania

Jeżeli wybory są Twoje, to Ty jesteś ich źródłem. Należy zaakceptować ten fakt i mieć go na uwadze podczas podejmowania decyzji oraz działań.

Jesteś odpowiedzialna za świadomość, która towarzyszy Ci w pracy

Tylko my możesz odpowiadać za świadomość, która towarzyszy Ci w pracy którą wykonujesz. Możesz dać z siebie wszystko, albo się oszukiwać, że to już wszystko, co możesz dać.

Bardzo ważne jest to, aby praca którą wykonujesz sprawiała Ci przyjemność i była zgodna z Twoim potencjałem, naturalnymi darami i pasją.

Jesteś odpowiedzialna za świadomość, która towarzyszy Ci w relacjach z ludźmi

Kiedy spotykasz drugiego człowieka to jesteś obecna razem z nim. Z takimi osobami pragniesz spędzać jak najwięcej czasu. Oczywiście masz także prawo nie przebywać w obecności ludzi którzy powoduję, że czujesz się wśród nich „źle”. Wiesz kto jest w Twoim otoczeniu wampirem energetycznym i takie  osoby unikasz świadomie.

 Jesteś odpowiedzialna za to, jak spędzasz swój czas

Gdzie pożytkujesz swoją energię? Robiąc to, co sprawia Ci przyjemność? Czy działania, które wykonujesz są zgodne z wartościami, które są dla Ciebie najważniejsze? Jeśli czujesz, że marnujesz swój czas, to warto przyjrzeć się głębiej, w co chcesz go tak naprawdę zainwestować. On już nigdy nie powróci.!

Jesteś odpowiedzialna za własne szczęście i radość

Przekonanie o tym, że Twoje szczęście jest uzależnione od kogoś innego to wynik niedojrzałości, niskiego poziomu miłości do samej siebie i braku zaufania. Poczucie odpowiedzialności za własne szczęście daje olbrzymią moc sprawczą – wówczas bierzesz każdy dzień we własne ręce i „rozlokowujesz” go tak jak Ty sama chcesz  wypełniając piękną radością.

Jesteś odpowiedzialna za wartości zgodnie z którymi żyjesz

Jakie wartości kierują Twoim życiem? Są one tylko Twoje, czy „skopiowałaś” je bezmyślnie od przyjaciółki? Wartości to najsilniejszy motywator w spełnianiu naszych największych celów. To z nich czerpiemy ogromne pokłady energii, szczególnie kiedy doświadczamy większych wymagających wyzwań. One zawsze wskażą Ci drogę zgodną z Twoim przeznaczeniem i tym, co jest dla Ciebie najważniejsze.  

Jesteśmy odpowiedzialna za dbanie o własne poczucie wartości

Wysoka samoocena czyli poczucie własnej wartości nie jest darem, tylko siedzi ona głęboko wewnątrz Nas. Bierne wyczekiwanie na osobę czy okoliczności, które podniosą jej poziom jest skazaniem na frustrację. Także zadbaj o swoje poczucie własnej wartości! Jak możesz zacząć? Zacznij traktować siebie jak największego przyjaciela – prawdziwa miłość z czasem zaleje Ci wszystkie braki!

radość życia
fot. Pixabay

Co Ci da odpowiedzialność za własne życie każdego dnia?

⇒ Raz na zawsze porzucenie bagażu zbędnych doświadczeń z przeszłości
⇒ Życie zgodne z prawdziwymi wartościami – tym, co jest dla Ciebie najważniejsze
⇒ Poczucie szczęścia w drobnostkach codzienności i radość
⇒ Robinie tego, co sprawia Ci przyjemność
⇒ Łatwość w rozwiązywaniu pojawiających się trudności
⇒ Świadome relacje z osobami, które dodają Ci „skrzydeł”
⇒ Brak marnowania czasu na osoby i rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne
⇒ Konsekwencje w realizacji zaplanowanych celów
⇒ Ogromne poczucie wdzięczności!

Jeśli jesteś gotowa, aby wziąć odpowiedzialność za własne życie albo potrzebujesz przekonać się do podjęcia tej niezwykle ważnej decyzji w swoim życiu to pomoże Ci w tym skutecznie kurs on-line Bank Radości Życia.

To sekret przemiany, jak zwiększyć świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze pokonując życiowe trudności i przyciągnąć do swojego życia to, czego najmocniej pragniesz.

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky