Listy Wdzięczności Karpackiego Sekretu – Arłamów – List 2

Wraz z początkiem roku przyszła do mojego życia duża zmiana, rozpoczęłam pracę w prestiżowym Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym w Arłamowie – w tym, co internowany był Lech Wałęsa 😉 Pracowałam w marketingu i sprzedaży i zadania, które wykonywałam sprawiały mi mnóstwo satysfakcji, jednak najwięcej radości czerpałam z pięknego – bajecznego miejsca, w którym ten Ośrodek i moja praca się znajdowały. Prawdziwość przyrody ma tam nieziemski obraz, o każdej porze roku!

Na ten czas to było moje największe marzenie jakie mogłam sobie zażyczyć – praca wymagała tego, że musiałam w „niej zamieszkać”, droga z Ustrzyk do Arłamowa to ok. 30 km w jedną stronę, a podczas zimy jeszcze w tamtych czasach bywało, że nie można było się do tego miejsca dostać.

I tym samym zamieszkałam w bajkowym Arłamowie czerpiąc olbrzymie korzyści fizyczne, umysłowe i duchowe z tego niezwykłego miejsca…

Powrót do pasji narciarstwa…

W tym Ośrodku także znajduje się piękny i uważam, że jeden z najlepszych do nauki i szybszego zjeżdżania wyciąg narciarski. To była doskonała okazja, aby obudzić w sobie tę pasję z dzieciństwa 😉 Zatem w dzień pracowałam, a po pracy na narty i podczas weekendów także. To był piękny czas… jazda na nartach sprawiła mi przyjemność i satysfakcję, którą nie sporo „zliczyć” 🙂 🙂 🙂 

Wiosna – decyzja o nowych studiach…

Na wiosnę, a tak naprawdę już od początku zakończenia studiów jako doradca finansowy czułam ogromny niedosyt z mojego zawodu. Wiedziałam, że „muszę” – pragnę jeszcze „coś” w swoim życiu „zrobić” tylko ma mi to sprawiać samą przyjemność. I tutaj pojawiła się psychologia, która krążyła mi po głowie już od dawna. Otrzymałam drogą mailową zaproszenie na Studnia Podyplomowe z Psychologii w Biznesie na MBA Akademii Ekonomicznej w Krakowie…

Aby podjąć tę decyzję zastawiałam się przez chwilkę, wiedziałam, że na wsparcie najbliższych nie mam co liczyć, bo reakcja będzie jedna: „Po, co Ci to? Ale jesteś głupia!” tym bardziej, że te Studnia to spora inwestycja, którą jednak sfinansowałam z moich oszczędności.

Po krótkich wahaniach sama podjęłam  decyzję, że od października rozpocznę te Studnia, w głębi serca czułam jak bardzo są mi potrzebne i zaowocują czymś ważnym z moim życiu.

Lato to czas gównie spędzony w pracy, która tak naprawdę była moją przestrzenią wypoczynku i relaksu. Zbierałam w ten sposób także wolne na czas wyjazdów i studiowania…

Inspiracje rozwojowe:

I nadszedł październik, miesiąc dojrzałości pełen wartościowych inspiracji i lekcji… Grupa do której uczęszczałam była bardzo zróżnicowana, ale tak to już jest na Studiach Podyplomowych. Ja jednak nie zwracałam uwagi na ludzi, mnie interesował ich zakres tematyczny. Tak to już jest na studiach, że nie wszystkie przedmioty będą super fajne, tylko zawsze mniejszość jest taka super i pełna wartości na wysokim poziomie. W pierwszym semestrze największe wrażenie wywarła na mnie: Komunikacja w biznesie prowadzona przez niezwykłe małżeństwo, a także Autoprezentacja – to był dla mnie najwartościowszy przedmiot, który rozpoczął w moim życiu proces zrozumienia samej siebie i otaczającego mnie świata…

Autoprezentacja…

Dlaczego ludzie tacy są, a nie inni?
Dlaczego tak się zachowujemy?
Co ma na to wpływa?
Co czuję?

Takie odpowiedzi miałam odnaleźć podczas uczestnictwa w tym przedmiocie, choć na pierwszy rzut oka jest to niemożliwe. Jednak odnalazłam to, co było mi dane na ten moment, a pomocna mi w tym była niezwykła książka: Twój psychologiczny autoportret” Johna M. Oldhama i Lois B. Morris.

Twój psychologiczny autoportret  

Dlaczego czujesz,  kochasz, myślisz, postępujesz właśnie tak…

Każda z Nas ma taki autoportret, który jest „wynikiem” naszego całego dotychczasowego życia. Jeśli jesteśmy świadome jego źródła i oddziaływania na naszą codzienność, to zawsze dodaje nam wewnętrzną siłę i motywację w osiągnięciu wyznaczonych przez Nas celów.

Dlaczego jego odkrycie jest tak ważne?

Zwiększa nasze szanse w osiągnięciu sukcesu życiowego na płaszczyźnie osobistej oraz zawodowej. Możliwe jest to, dzięki odnalezieniu kluczy służących rozwiązaniu dotykających Cię problemów. Te klucze to zrozumienie własnego charakteru, schematów myślenia, a także uczuć i postępowania otaczających Cię ludzi.

Jego „sporządzanie” uchwyci unikalny profil Twoich cech i nawyków. Uzyskane „informacje” doprowadzą Cię do zrozumienia: Co możesz w sobie zmienić?, a co możesz zaakceptować i nauczyć się z tym żyć? Pogłębiając wewnętrzną świadomość własnej osobowości zaczniesz rozpoznawać wśród innych osób ich schematy postępowania.

Najnowsza klasyfikacja osobowości zawiera 6 sfer życia:

 1. Związki i miłość;
 2. Praca;
 3. Ja;
 4. Emocje;
 5. Samokontrola;
 6. Impulsy i popędy.

Twój psychologiczny autoportret odpowie Ci na równie ważne pytania „Czy ma się typ osobowości odpowiedni do danej pracy oraz czy będzie się w niej na właściwym miejscu.

Ta książka to moje największe osiągnięcie w dziadzinie inspiracji 2011 roku, zalecam Ci także jej „połknięcie”, a nagrody otrzymasz bezcenne!

A co z odchudzaniem?

W dalszym ciągu przebywałam poza domem i nie myślałam obsesyjnie o jedzeniu, po prostu nie miałam na to czasu. Po pracy czas w Arłamowie wypełniałam samymi przyjemnościami dbającymi o moje ciało, umysł i duszę, a czas pozostały wypełniały wyjazdy na studia pełne rozwojowych inspiracji. Robiłam tylko to, co sprawia mi przyjemność.

Jednak już w głębi ducha i serca… czułam sygnały o zbliżającym się „terminie” w którym będę musiała stawić czoła Kołu Wiecznego Odchudzania, bo jeszcze w nim trwałam, może mniej – lecz to tylko było chwilowe pozamiatanie problemu pod dywan, który niebawem zachce być uwolniony, rozwiązany…

Noworoczne życzenia

Grudzień i wejście w nowy rok były dla mnie pięknym czasem. Miałam mnóstwo energii, czerpałam mnóstwo inspiracji i pomalutku zaczęłam poznawać samą siebie, budząc się z kilkuletniego snu… Jednak już wtedy czasami pojawiały się momenty, które zaczęły domagać się spłacenia przeszłości, tylko ja wówczas jeszcze nie wiedziałam, co jest grane…  Te niezwykle bolące odkrycia przyniesie mi nowy rok…

 

7 Wdzięczności Karpackiego Sekretu 2011 roku:

 1. Nowa rozwijająca praca
 2. Zamieszkanie w bajecznym Arłamowie
 3. Rozwiniecie pasji narciarstwa zjazdowego
 4. Podjecie Studiów Podyplomowych
 5. Spotkanie z książką „Twój psychologiczny autoportret”
 6. Uciszenie Koła Wiecznego Odchudzania – brak obsesyjnego myślenia o jedzeniu
 7. Robienie tego, co sprawia mi przyjemność!!!
Jeśli pragniesz zwiększyć swoją gotowość, aby stawić czoła przeszłości i tym samym otworzyć się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to pomocna Ci w tym będzie niezwykła Studnia Wdzięczności.
To 10-dniowy trening świadomej wdzięczności dzięki któremu zrobisz duży krok w docenieniu samej siebie i tego, co masz porzucając raz na zawsze bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości.
Już teraz zobacz mój kurs on-line Bank Radości Życia i pobierz za darmo tą niezwykłą Studnię Wdzięczności.

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky