Jak stworzyć przestrzeń do skutecznego działania? Generator Radości Życia – Nawyk 11

Pomoże Ci w tym skutecznie Nawyk 11 Generatora Radości Życia Sen

Sen razem z ulubioną aktywnością i zdrowymi posiłki to fundamentalne nawyki, które mają wpływ na każdy Twój dzień. Regularna praca nad tymi nawykami może rozpocząć serię pozytywnych i naturalnych przemian, które mogą odmienić Twoje życie. O te 3 nawyki należy zadbać na samym początku rozpoczynając pracę z Generatorem Radości Życia. Oczywiście należy budować je jednocześnie ponieważ wzajemnie się uzupełniają powodując zmiany w każdym obszarze Twojej codzienności.

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla Twojej radości?

Zdrowy sen to taki podczas którego w pełni wypoczniesz regenerując siły na kolejny dzień!
On sprawi, że będziesz miała mnóstwo energii na „rozpakowanie” każdego dnia oraz szans i możliwości jakie Ci niesie w osiąganiu tego, co sobie zaplanowałaś.
Sprawi, że będziesz bardziej otwarta i pozywanie myślała stawiając czoła wyzwaniom, które postawi przed Tobą los.
Zdrowy sen to także lekarstwo dbające o Twoją urodę, które połączone jest z Twoją miłością do samej siebie.
Wysypianie się w pełni sprawi, że Twoje odejście do życia stanie się radośniejsze, będziesz po prostu bardziej szczęśliwsza.

Jak zacząć budowę nawyku zdrowego snu?

Co może Ci pomóc?

Zadbaj o pokój w którym śpisz!

Niech to miejsce spełnia tylko funkcję sypialni – Twojej świątyni snu 😉 Zadbaj w nim o sprzyjającą atmosferę: przewietrz go, przygotuj świeżą, pachnącą i ulubioną  pościel, wyłącz wszelkie urządzenie elektryczne, zrób półmrok.

Nie jest wskazane aby w sypialni było zbyt dużo kwiatów doniczkowych ponieważ te kwiaty także podczas Twojego snu oddychają.

Jedz zdrowo i pij dużo wody!

Przed snem warto zjeść lekką kolację, a podczas dnia pokarmy bogate w witaminę B6 i Magnez ponieważ to z nich czerpie Twój organizm kiedy „dopada” Cię stres. One także odpowiedzialne są za produkcję melatoniny – hormonu snu. Natomiast odpowiednie nawodnienie organizmu w ciągu dnia wpływa całościowo na Twoje zdrowie,  samopoczucie, a także szczupłą sylwetkę.

Bogate w witaminę B6 jest: mięso, drób, ryby, jajka, mleko, warzywa (kapusta, kalafior, marchew, ziemniaki, szpinak, fasola), zboża, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, pestki dyni i słonecznika, banany.

Bogate w magnez jest: ciemne kakao i czekolada, pestki dyni, słonecznika i sezam, migdały i orzechy (nerkowca, włoskie), produkty zbożowe, warzywa strączkowe (ciecierzyca, groch), szpinak, żółty ser, otręby i ryby.

Poćwicz „coś” lekkiego!

Aktywność  w ciągu dnia pomoże Ci wyciszyć umysł i zadba o jakość Twojego snu. Ważna jest każda najmniejsza dawka aktywności jak spacer,  sens z jogą jak i większa w postaci joggingu, pływania czy przejażdżki rowerowej.

Pomedytuj świadomie oddychając!

Wycisz przed snem swój umysł świadomie oddychając. Podczas wdechu pomyśl o czymś przyjemnym, co jest dla Ciebie ważne wówczas zadbasz o swoją wewnętrzną siłę energetyczną – czystą krystaliczną miłość,  a podczas wydechu pomyśl o wszelkich sprawach, które Ci nie służą i których pragniesz pozbyć się ze swojego życia. Usuń je ze swojego ciała!

Spraw sobie rytuał relaksacyjny!

Po całym „ciężkim” dniu  odpręż zmęczone ciało podczas kąpieli. Wlej do wody ulubione olejki, zapal świeczkę i zanurz się bezgranicznie w wodzie także wyciszając myśli. Poczuj jak relaksuje się Twoje ciało.

Zaproś do towarzystwa  dobrą książkę i muzykę!

Poczytaj  „coś” przyjemnego i posłuchaj muzyki, która kojarzy Ci się z czymś przyjemnym. To Twoje kotwice przyjemności, które błyskawicznie wprowadzą Cię w dobry nastrój.

Zasil swoją Studnię Wdzięczności!

Kiedy położysz się już do łóżka to pomyśl o dziecięciu wdzięcznościach jakich doświadczyłaś podczas dnia. To na czym się koncentrujesz to do Ciebie powraca. Dlatego tak ważne jest praktykowanie poczucia wdzięczności. W taki prosty, szybki i skuteczny sposób przyciągniesz do własnego życia to co pragniesz mieć, a każdy kolejny rozpoczniesz z olbrzymim pokładem energii 😉

W skutecznej budowie fundamentalnych nawyków pomocne jest niezwykłe narzędzie rozwojowe Generator Radości Życia, który możesz otrzymać ode mnie w prezencie zapisując się na mój newsletter Karpacki inspirator.

[wysija_form id=”4″]

Zapisując się na moją listę dołączysz do kobiet, które mają pierwszeństwo w promocjach, prezentach, konkursach, a także we wszystkim co znajduje się na moim blogu. Zawsze otrzymasz ode mnie tylko wartościowe wiadomości dzięki którym nie ominie Cię żaden sekret przemiany i radości.

Dołącz do grupy Bank Radości czekamy na Ciebie

Codziennych inspiracji szukaj na moim Fun Page Karpacki Sekret – Monika Bulik, który pełen jest wartościowych treści o przemianie i radości.  

Tak jak Ci wspomniałam trwała przemiana życia z Generatorem Radości Życia opiera się na budowie nawyków fundamentalnych: ulubiona aktywność, zdrowe posiłki i sen. Kiedy je zbudujesz to zapraszasz do swojego życia inne nawyki, które także skutecznie zadbają o Twoją radość. 

Ten artykuł poświęcony jest nawykowi 11 Sen, a poniżej znajdują się linki do dwóch pozostałych:

Nawyk 5 ♥Ulubiona aktywność♥

Nawyk 6 ♥Zdrowe posiłki♥

Wartościowych inspiracji!  

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky