Jak szybko i skutecznie zrelaksować ciało? Generator Radości Życia – Nawyk 9

Pomocny Ci w tym będzie Oddech miłości czyli budowa nawyku świadomego oddychania 😉 

Prawidłowe czyli świadome oddychanie może się stać Twoim najtańszym i niezwykle skutecznym lekarstwem dla Twojego ciała, umysłu i duszy.

Wewnątrz Ciebie jest czyste promieniujące światło, którego możesz doświadczyć świadomie oddychając!

To energia twojego wewnętrznego światła pełnego miłości!

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla Twojej radości?

Świadomy oddech pełen miłości to szybki i skuteczny sposób na zadbanie o własne zdrowie, zrelaksowanie ciała, panowanie nad emocjami, pozbycie się negatywnych myśli, a także na wzmocnienie kontaktu z Twoją duszą.

To piękny sposób na to, aby napełnić swoje wnętrze piękną energią wzmacniającą Twoje siły w realizacji zaplanowanych celów – osiągnięcia tego o czym marzysz i pragniesz z głębi serca mieć.

Jak zacząć budowę tego nawyku?

Co zrobić, aby nauczyć się świadomie oddychać?

Krok 1 Wybierz się na spacer w ulubione miejsce!

Miejsca pozytywnie na Ciebie wpływające zachęcą Cię bardziej do pracy nad oddechem, doskonale sprawdza się w tej roli towarzystwo natury. Szybciej wyciszysz swoje myśli, a świeże powietrze mocniej, głębiej dotleni Twoje ciało.

Jeśli nie masz możliwości wyjścia z domu czy z pracy to zrób sobie 5 minutową przerwę na świadomy oddech tam gdzie przebywasz. Nie stwarzaj sobie sama ograniczeń w budowie tego nawyku tylko szybko przekonaj się o jego zbawiennym wpływie na Twoje zdrowie. Wówczas każde miejsce będzie dla Ciebie odpowiednim  miejscem świadomego oddychania.

Krok 2: Bądź zawsze  „Tu i Teraz”!

Bark uważności zabiera Ci radość w tym, co doświadczasz. Kiedy jesteś Tu i Teraz to nie doświadczasz stresu. Dopiero myślenie o przeszłości czy przyszłości powoduje, że go odczuwasz. Dlatego zatrzymaj biegnące myśli i całą energię skoncentruj na świadomym oddechu. Otrzymasz to na, co przeznaczysz w pełni uwagę. Będąc Tu i Teraz zawsze otworzysz się na więcej.

Krok 3: Wdychaj miłość, Wydychaj ograniczenia!

Wdychaj powietrze pełne miłości, a podczas wydechu usuwaj wszystkie ograniczenia i bariery w Tobie siedzące. 

♥ Wdech – energia pełna miłości – przypływ wewnętrznego światła

Wydech – energia oczyszczająca Cię z ograniczeń – odpływ tego, co Ci nie służy.

Krok 4: Oddychaj przeponą!

O co w nim chodzi? „Mięsień przepony opada w dół, płuca mają więcej przestrzeni i pobierają więcej powietrza. Przepona pociąga serce ku dołowi brzucha, a wypełniając się powietrzem płuca delikatnie je ściskają, zapewniając sercu delikatny masaż. Mózg oraz wszystkie komórki ciała dostają odpowiednią ilość tlenu dzięki czemu mogą się regenerować”*.

Krok 5: Poczuj błogi spokój!

Nawiąż kontakt ze swoim wewnętrznym światłem miłości relaksując ciało i umysł, a także wzmacniając kontakt z własną duszą. Bądź w pełni we własnym ciele 😉

Twoja Inwestycja na dzisiaj:

Wybierz się na spacer min. 10 minut i zacznij świadomie oddychaj według kroków, które już poznałaś!

Pamiętaj!

Wystarczy tylko kilka minut dziennie, aby wypracować w sobie nawyk świadomego oddychania. Zamaskuj jego uzdrawiającej mocy i korzystaj z każdej możliwej okazji aby napełnić swoje ciało wewnętrznym światłem miłości i radości.

Świadome oddychanie zadba szybko i skutecznie o Twoją równowagę w życiu. Przekonaj się sama jak ta malutka przyjemność może sprawić olbrzymie prozdrowotne skutki dla Twojego zdrowia!

Jeśli potrzebujesz czegoś, co będzie Cię zachęcało i motywowało do budowy tego nawyku to oczywiście polecam Ci korzystanie z Generatora Radości Życia. 

Do działa! 
Wierzę w Ciebie mocniutko! 

 

* Moda na zdrowie, lipiec 2011

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky