7 codziennych sposobów, aby zadbać o Radość Życia podczas wakacji!

Wakacje, okres urlopowy to czas, w którym warto abyś zadbała o to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu jeszcze bardziej. A jakie są Twoje wartości? Zazwyczaj na samym szczycie znajduje się zdrowie, dobre samopoczucie, spokój wewnętrzny, miłość do samej siebie. One wszystkie powiązane są z Twoim ciałem – najwspanialszym skarbem, o który jeśli dbasz to odda Ci energią, witalnością, po prostu życiem. W jaki sposób jeszcze oprócz pielęgnowania ciała możesz zadbać o swoją radość podczas wakacji. Oto przed Tobą 7 codziennych sposobów:

  1. Pokochaj siebie i swoje ciało mocniej!

Miłość do samej siebie jest najcudowniejszym lekarstwem uzdrawiającym, a jej wspaniałym owocem jest radość.  Zaakceptuj siebie taką jaką jesteś, nie dręcz się myślami, że nie potrafisz tego czy tamtego, a może jesteś za gruba. Jeśli tak jest to podejmij działanie, które jest pierwszym krokiem ku zmianie. Zacznij naukę tego, czego potrzebujesz, a jeśli chcesz schudnąć to absolutnie się nie odchudzaj tylko zacznij budowę zdrowych nawyków żywieniowych, jak dowiedz się TUTAJ oraz zacznij się ruszać.

Pamiętaj Ciało to widzialna część Twojej duszy, która pragnie żyć tym, co jest dla Ciebie najważniejsze – Tobą prawdziwą – Twoimi wartościami, marzeniami, celami, najgłębszymi pragnieniami zgodnymi z Twoim potencjałem, naturalnymi darami, pasją.

  1. Ruszaj się!

O zbawiennym wpływie sportu na nasze życie można opowiadać godzinami. To najcudowniejsze lekarstwo na „całe zło”! Dbając o ciało dbamy równocześnie o nasz umysł, a także i o duszę! Pomaga nam on w redukcji stresu i „rozpracowaniu” negatywnych emocji, dotlenienia cały organizm, doskonale wpływa na nasze serce i układy, pielęgnuje sylwetkę, przeciwdziała najgroźniejszym chorobom, stymuluje wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, można by tak pisać bez końca… Jednak wiedz także, że regularne uprawianie ulubionej aktywności może stać się Twoim fundamentalnym nawykiem, który wyzwoli w Tobie całą serię pozytywnych przemian – najważniejszych w Twoim życiu! Sezon letni dodatkowo zachęca do ruszania się, aktywność na świeżym powietrzu w towarzystwie kwitnącej przyrody  rozwinie Twoje hormony szczęścia jeszcze mocniej.  

  1. Jedz zdrowo i lżej!

Sezon letni to wymarzony czas na to aby rozpocząć trwałą zmianę w odżywianiu się budując zdrowe nawyki. Na lokalnych targach znajdziesz mnóstwo świeżutkich pyszności zarówno owoców i warzyw, zawsze coś ulubionego dla Ciebie. Podejmij decyzję, że pragniesz zadbać o swoje zdrowie zdrowo się odżywiając. Zaplanuj posiłki na cały tydzień, a następnie zrób zakupy. Zrób porządek w lodówce i szafkach kuchennych zastępując stare: niezdrowe  jedzenie nowym: zdrowym, a także smacznym. O wiele trudniej wprowadzać tę zmianę na wyjeździe, a wręcz jest to nie możliwe. Każdy wyjazd to zawsze ogrom pokus w którym zapominamy nawet o najsilniejszych nawykach. Jeśli masz zaplanowane wakacje poza domem, to podczas tego czasu naładuj się energetycznie wypoczywając na maxa, a kiedy już wrócisz to zacznij pracę nad zmianą nawyków żywieniowych. Wykorzystaj tą dobrą pełną radości i zadowolenia energię dbając o swoje ciało i zdrowie jeszcze bardziej. Zdrowe odżywienie to fundamentalny nawyk, który może pozytywnie przemienić całe Twoje życie.

  1. Wysypiaj się!

Sen to jedno z najcudowniejszych lekarstw naszego ciała, z aktywnością i zdrowym odżywieniem stanowią kluczową trójkę przemiany i zadbania o swoje zdrowie. Co powoduje nieodpowiednia ilość snu? Procesy metaboliczne Twojego organizmu zwalniają, a tym samym zaczynasz mieć skłonności do tycia, spada Ci odporność i  dzięki temu masz skłonności do częstego chorowania, problemy z pamięcią i koncentracją stają się normalnością. Twój mózg szybciej się starzeje, a często niedosypianie powoduje jego ciągłe obciążenie, co przejawia się w postaci bólu głowy i zmęczenia. Zapewne takich negatywnych skutków jest o wiele więcej. Nie moja w tym rola aby  je wszystkie wymienić, ja pragnę zaprosić Cię do tego abyś zadbała o swój sen. Długie letnie dni sprzyjają ku temu abyś się wysypiała.

  1. Poukładaj i wycisz myśli!

Jeśli Twoje myśli krążą niestanie w Twojej głowie  to zatrzymaj je. Jak tego dokonać? Musisz mieć świadomość własnych wartości. Zawsze zadaj sobie pytanie: Co jest dla Ciebie najważniejsze na ten moment? A następnie pomyśl o czym myślisz, czy jest to zgodne z tym, co jest dla Ciebie ważne? Jeśli nie to spróbuj uwolnić się od niepotrzebnych myśli. Każda taka myśl odbiera Ci energię i przestrzeń do zrobienia czegoś co jest zgodne z Twoimi wartościami, celami, pragnieniami. Spaceruj w miejsca, które wywołują w Tobie pozytywne emocje i układaj swoje myśli zgodnie z tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Zatrzymaj bałagan myślowy koncentrując się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Pamiętaj to, co wysyłasz to do Ciebie powraca!

  1. Odkryj cel życiowy!

Jeśli masz odkryty cel życiowy, wiesz kim jesteś, co kochasz robić i dla kogo? To co możesz zrobić podczas lata, aby się do tego celu zbliżyć. Co prawda to czas beztroski i może dla niektórych bezcelowości i barku pracy, to zawsze warto zrobić coś w kierunku upragnionych marzeń – tutaj każdy czas jest odpowiedni! Marzenia ubrane w cele i pajsa to Twoja najsilniejsze siła napędowa każdego dnia. A już teraz pomyśl, co możesz z robić podczas tegorocznego lata, aby być bliżej swojego celu życiowego? Moją misją, która powiązana jest z celem życiowym jest pomoc kobietom w pokochaniu samej siebie i swojego ciała, dbając o swoją radość życia. Mniejszym celem przybliżającym mnie do celu życiowego jest stworzenie kursu on-line Bank Radości Życia, nad którym solidnie pracuję, aby był dla Was dostępny już we wrześniu. Mój cel na „wakacje” to jego całkowite ukończenie 😉 A Ty co możesz zrobić podczas tegorocznego lata, aby być bliżej swojego celu życiowego? Podziel się w komentarzu 😉

  1. Bądź wdzięczna!

To na czym się koncentrujesz otrzymujesz! Dlatego tak ważne jest to abyś doceniała samą siebie i to, co masz. Niczego nie zmienisz w swoim życiu, jak nie będziesz potrafiła czuć wdzięczność i być wdzięczną. Zbuduj fundament Twojej radości w postaci budowę własnej Studni Wdzięczności, z której także będziesz czerpała siły w pokonywaniu największych życiowych trudności. Jak możesz zacząć?

Twoja Inwestycja ja dzisiaj:

Wypisz 10 najważniejszych wdzięczności Twojego życia!

Za co jesteś wdzięczna?

  1. ……………………………………………………………………………..
  2. ……………………………………………………………………………..
  3. ………………………………………………………………………………
A każdego dnia na jego zakończenie pomyśl o 7 wdzięcznościach danego dnia.

Rekomenduję Ci założenie własnego Dziennika Wdzięczności, którym pomoże ci w budowie Twojej Studni Wdzięczności.

Jeśli pragniesz być szczęśliwa i cieszyć się życiem 
Zadbać o swoje zdrowie i rozpocząć trwałą zmianę w swoim życiu budując nawyki wzmacniające Twoją radość to pomocny Ci w tym będzie kurs on-line Bank Radości Życia.

Nie zwlekaj z tak ważną decyzją  i już teraz zapisz się na Listę osób zainteresowanych kursem…

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky