Jak zacząć świadomie i zdrowo się odżywiać? Generator Radości Życia – nawyk 6

Zdrowe odżywianie to równie ważny jak ulubiona aktywność nawyk fundamentalny, który ma pozytywny wpływ na inne obszary Twojego życia. Budując nawyki zdrowego odżywiania i systematycznego uprawiania sportu możesz zmienić swój cały dotychczasowy styl życia – to prozdrowotna rewolucja, o którą warto zawalczyć!

O co chodzi ze zdrowym odżywaniem?

⇒ to świadome jedzenie wtedy kiedy naprawdę jesteś głodna,

⇒ to nie przejadanie emocji i stresu,

⇒ to poznanie własnego ciała i jego potrzeb,

⇒ to nazwanie przeszkód w drodze do celu i je konsekwentne rozwiązywanie,

⇒ to przeciwieństwo odchudzania!

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla Twojej radości?

Kiedy świadomie i zdrowo się odżywiasz, jedzenie jest dla Ciebie przyjemnością to wówczas masz kontrolę nad własnym życiem. Twoje potrzeby i największe pełnienia są ujawnione i zaspokajane, konsekwentnie realizujesz zaplanowane cele czerpiąc energię do działania z tego, co jesz, bo przecież jesteś Tym co jesz 😉 Wówczas wzmacniasz miłość do samej siebie, jesteś dla Ciebie cierpliwa, wyrozumiała, życzliwa. Akceptujesz swoje ciało odczytując jego potrzeby i systematycznie je zaspokajasz dbając o nie. Rozwijasz świadomość tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Otwierasz się na nowe szanse i możliwości w swoim życiu, pragniesz osiągnąć największe marzenia szukając sposobów aby przekuć je w rzeczywistość. Jesteś wdzięczna za tą przemianę, niezwykły cud dzięki któremu przyciągasz do swojego życia to, o czym pragniesz najmocniej.

Jak budować nawyki zdrowego odżywiania?

Poznaj 7 poniższych kroków i przejdź przez nie szukając odpowiedzi.

Krok 1: Przestań winić samą siebie!

Zorientuj się kto jest prawdziwym winowajcom utrudniającym Ci zdrowe i świadome odżywianie. Często jest to środowisko w którym żyjesz. To poznanie sprawi, że  energię, którą masz przekserujesz na działanie, a nie ciągłe obwinianie.

Krok 2: Poznaj samą siebie!

Kiedy odkryjesz jakie elementy Twojego życia sprawiły, że przybrałaś na wadze  zapominając o świadomym i zdrowym odżywianiu będziesz mogła odzyskać nad nimi kontrolę i po kolei je zmieniać. Wówczas rozpoznasz własne schematy żywieniowe, aktywności i reakcji psychicznych, które spowodowały, że przybrałaś na wadze.  

Krok 3: Zastąp stary nawyk nowym nawykiem

Co możesz zrobić aby poskromić chęci na niezdrowe jedzenie? Rób to, co sprawia Ci przyjemność. Doskonale sprawia się tutaj aktywność fizyczna. Systematyczne ruszanie się, dotlenienie organizmu sprawi, że nie będziesz miała ochotę na zakazane jedzenie. Twoje ciało będzie domagało się lepszego, zdrowszego jedzenia po którym będzie znakomicie funkcjonować.

Krok 4: Krok po kroku i do celu!

Tylko małe i konsekwentne zmiany pomagają rozłożyć przeszkodę na małe elementy i dzięki temu skutecznie możesz się jej pozbyć. Wówczas spowodujesz w swoim życiu ogromne całościowe zmiany, które zadbają o Twoje zdrowie.

Krok 5: Dzięki samokontroli nie zboczysz z upragnionego celu!

Momenty rozluźnienia dyscypliny są bardzo ważne, to one motywują Cię w utrzymaniu wypracowanego stylu odżywiania się. Jeśli zauważysz że sobie pozwoliłaś na nieco „zakazanych” produktów to od razu zorientujesz się i podejmiesz odpowiednie kroki, aby utrzymać to, co tak pięknie wypracowałaś pod warunkiem, że nie będziesz się za te grzeszki obwiniać. Każde potknięcie wybaczaj sobie i idź dalej, w kierunku upragnionego celu.

Krok 6: Gotuj z przyjemnością!

Zdrowe gotowanie nie jest trudne i czasochłonne, wszystko zależy od Twojego zorganizowania. Sztuka takiego gotowania to bardzo cenna umiejętność, którą powinnaś rozwijać jeśli pragniesz zdrowo się odżywiać, a także dbać o swoją rodzinę i jej zdrowie.

Krok 7: Szukaj pomocy!

Jeśli próbowałaś już wielokrotnie zdrowo się odzywać i nic c tego nie wyszło, to być może potrzebujesz osoby, która Ci w tym skutecznie pomoże.

Ja w Kole Wiecznego Odchudzania trwałam, aż 10 lat. Ta bezlitosna obsesja posiała ogromne spustoszenia w moim ciele, które skończyły się poważną chorobą. Uzdrawiałam swoje ciało i umysł ucząc się zdrowego stylu życia i tym samym wychodząc z obsesji odchudzania prawie 7 lat. To był czas niezwykle dla mnie ważny w którym czerpałam ogromną wiedzę, inspiracje, odkryłam narzędzia, programy, dbałam o siebie mocniej – to wszystko i moje wewnętrzna siła pomogły mi z sukcesem osiągnąć upragniony cel. Przemieniałam moją największą trudność w pasję, którą stał się zdrowy styl życia i radość. Dzielę się z nią z moimi klientki i mogę także podzielić się z Tobą. Zapisz się na gratisową sesję wstępną dzięki której dowiesz się co zrobić, aby raz na zawsze zatrzymać Koło Wiecznego Odchudzania budując zdrowy styl życia w którym jedzenie stanie się Twoją przyjemnością.  

Pokochasz samą siebie, weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie, zaczniesz świadomie się żyć w zdrowym ciele pełnym energii umożliwiającej Ci tworzenie życia jakie pragniesz mieć.

Zapisuję się na gratisową sesję wstępną. 

Jak możesz sobie pomóc w budowie tego nawyku?

Oto moich kilka sprawdzonych sposób jak ułatwić sobie ten niezwykle ważny proces budowy zdrowych nawyków żywieniowych:

Bądź świadoma zmiany, którą wprowadzasz do swojego życia

Budowa zdrowych nawyków żywieniowych to nie jest żadna dieta cud tylko praca nad trwałą zmianą w Twoim życiu. To świadome zgodne z potrzebami Twojego ciała odżywianie się. Nie chowaj się z tą zmianą, oznajmij otoczeniu, że zapragnęłaś zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o siebie.

Zrób porządek w lodówkach i szafkach kuchennych

Usuń z lodówki i z szafek kuchennych wszystkie pokusy na Twojej drodze w budowie tychże nawyków. Zastąp je zdrową, świeżą i ulubioną żywnością.

Każdego dnia zjedz energetyczne śniadanie jak królowa

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien być duży, energetyczny i smaczny.

Brak śniadania powoduje spadek glukozy we krwi, wówczas nie masz sił do aktywnego i twórczego działania, a co najgorsze w pewnym momencie dopadnie Cię wilczy głód i będziesz jadła bez opamiętania wszystko co masz pod ręką, nie zwracając uwagi czy to jest zdrowe czy nie. Po takim obżarstwie będziesz czuła ciężkość, totalny brak energii na cokolwiek, które także odbije się na Twój następny dzień, bo będziesz potrzebowała min. 3 dni aby powrócić do równowagi. 

Dlatego jedz zdrowe i duże śniadanie, pełnoziarniste węglowodany polecam kasze do tego dodaj bakalie, banana, gorzką czekoladę. Taki posiłek sprawi, że Twoje łaknienie na słodkości w ciągu dnia będzie mniejsze.

Planuj tygodniowe posiłki i zrób zakupy

Zaplanuj co będziesz jadła podczas tygodnia, także i w pracy. Planowanie spowoduje, że unikniesz niepotrzebnych pokus.

Do pracy przygotuj sobie posiłki albo zaplanuj gdzie możesz zjeść coś zdrowego

Jedzenie w pracy to może być największa przeszkoda w budowie zdrowych nawyków. Nie jest łatwo ją pokonać ale można. Jeśli nie masz w pracy stołówki w której możesz zjeść coś lekkiego i zdrowego to musisz sama zadbać o jedzenie w pracy. Wstawaj odrobinkę wcześniej rano albo wieczorem i przygotuj sobie coś pysznego i energetycznego. To nie muszą być kanapki!

Jedz to, co sprawia Ci przyjemność 

Wprowadź do swojego menu jak najwięcej produktów które lubisz, oczywiście zdrowych! Lubisz jabłka to jedz je zamiast czekoladki czy ciastka.

Pozwól sobie na drobne pokusy

Nie zabraniaj sobie wszystkiego. Zjedz od czasu do czasu coś zakazanego, to zwiększy Twoją motywację i pomoże Ci wytrwać z pracy nad budową nawyków.

Niech jedzenie kojarzy Ci się z przyjemnością

Zrób sobie półkę kuchenną pełną  Słoiczków zdrowia i piękności. Do jednego wrzuć orzechy, do drugiego śliwkę, słonecznik, pestki dyni, ulubioną kaszę. Każdego ranka z przyjemnością będziesz z niej korzystała robiąc ulubiona śniadanie.

Zaplanuj nagrody

Bardzo ważne jest to, aby praca w budowie nawyku kojarzyła Ci się z jakąś nagrodą. Dlatego kojarz dany nawyk z nagrodą. Zaplanuj sobie na bazie miesiąca 4 nagrody tygodniowe i jedną miesięczną. Te tygodniowe to może być „coś” drobnego jak np. spędzenie podczas weekendu czasu poza wielkim miastem na łonie natury, zakup fajnego kosmetyku, sukienki itp. Natomiast nagroda miesięczna powinna być większa – to „rzecz” na którą czekasz z utęsknieniem jak np. wyjazd weekendowy w góry czy zakup wymarzonych butów to biegania – sporo takie kosztują 😉 . Systematyczne wynagradzanie zachęci Cię do dalszego działania zwiększając Twoją wewnętrzną motywację. Może pomóc Ci przemienić najbardziej zakorzenione nawyki, których pragniesz się pozbyć.

Twoja Inwestycja na dzisiaj:

Pobierz i wydrukuj poniższą Piramidę Zdrowia. Zamieść ją na lodówce i zacznij małymi korkami stosować się do jej zasad.

Moja Piramida Zdrowia TUTAJ

Pobierz i wydrukuj najnowszą wersję na lipiec Generatora Radości Życia i zacznij budować zdrowe nawyki żywieniowe. Każdego dnia:

⇒ Jedz o regularnych porach, co 3-4 godziny, około 4-5 świadomych i zdrowych posiłków

⇒ Pij co najmniej 1,5 l wody

⇒ Pozbądź się ze swojego menu niezdrowego jedzenia.

Każde działania zaznacz malując SERCE RADOŚCI, które zmotywuje Cię do dalszej pracy w tej niezwykle ważnej w twoim życiu zmianie.

Aby otrzymać Generator Radości Życia należy zapisać się na mój newsletter Karpacki Inspirator dzięki temu będziesz miała dostęp do jego co miesięcznej wersji.

[wysija_form id=”4″] 

Smakuj przyjemność z jedzenia dając o swoje zdrowie z Generatorem Radości Życia!

Dołącz do grupy Bank Radości kobiet pragnących cieszyć się każdym dniem!

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky