Jak rozpocząć serię dobrych przemian w życiu? Generator Radości Życia Nawyk 5

O zbawiennym wpływie sportu na nasze życie można opowiadać godzinami. To najcudowniejsze lekarstwo na „całe zło”! Dbając o ciało dbamy równocześnie o nasz umysł, a także i o duszę! Pomaga nam on w redukcji stresu i „rozpracowaniu” negatywnych emocji, dotlenienia cały organizm, doskonale wpływa na nasze serce i układy, pielęgnuje sylwetkę, przeciwdziała najgroźniejszym chorobom, stymuluje wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, można by tak pisać bez końca… Jednak wiedz także, że regularne uprawianie ulubionej aktywności może stać się Twoim fundamentalnym nawykiem, który wyzwoli w Tobie całą serię pozytywnych przemian – najważniejszych w Twoim życiu!

Jak i kiedy rozpoczynasz serię dobrych przemian w swoim życiu?

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla Twojej radości?

Najmocniejszym fundamentalnym nawykiem jest aktywność fizyczna przy jej pomocy zaczniesz budować inne nawyki w różnych dziedzinach swojego życia. Często nie jesteś tego świadoma. Przyjdzie Ci to z łatwością, lekkością, radością.

Jak to jest możliwe?  

Ulubiona aktywność wyzwoli w Tobie szereg innych naturalnych zmian:

 • Kiedy się ruszasz to zaczynasz dbać także o swoją dietę, zaczynasz budować zdrowe nawyki żywieniowe
 • Napotykane trudności są dla Ciebie mniejsze
 • Efektywniej realizujesz swoje cele,
 • Stajesz się wydajniejsza w pracy, która sprawia Ci ogromną satysfakcję
 • Masz w sobie więcej cierpliwości, jesteś spokojna
 • Wzmacniasz swoje poczucie własnej wartości
 • Mniej się stresujesz
 • Czujesz lekkość i myślisz, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych 😉
fot. Pixabay

Jak możesz sobie pomóc w budowie tego nawyku?

Warunek niezbędny – wybierz tylko te aktywności, które sprawiają Ci przyjemność. Jeśli nie lubisz pływać ponieważ uważasz, że jesteś zbyt gruba i nie chcesz się pokazywać w stroju kąpielowym, to nie pływaj!!! Każde działanie przeciwko samej sobie odbierze Ci chęci i siłę w uprawianiu nawet tej aktywności, którą lubisz. Dlatego na początku:

Zrób sobie listę wybierając tylko ulubione aktywności!

Jak będziesz się ruszać podczas lata?

Rower, jogging, wędrówki górskie, pływanie, długie spacery…

Możesz także tak zrobić co do jesieni, zimy i wiosny. To mają być tylko ulubione aktywności, które będą sprawiać Ci przyjemność!

Znajdź wskazówkę!

Wskazówki to wyzwalacze, elementy, to „coś” co powoduje w Tobie „odpalenie”  danego nawyku. Zatem:

 • zaplanuj czas na aktywność,
 • kup sobie wygodny strój do ćwiczeń, który będzie Ci się także podobał,
 • ruszaj się razem z przyjaciółką,
 • kup sobie miesięczny karnet np. do siłowi.

One zawsze przypomną Ci o budowie danego nawyku, który z czasem stanie się normalnością. Jeśli jakieś wskazówki ulegną zmianie to zastąp je innymi ponieważ ich brak może „rozsypać” budowę nawyków. Przykładowo jeśli planujesz rower to także miej plan B i jak będzie padało to poćwiczysz w domu w towarzystwie Ewy Chodakowskiej włączając swój ulubiony trening.

Zaplanuj nagrodę!

Bardzo ważne jest to, aby praca w budowie nawyku kojarzyła Ci się z jakąś nagrodą. Dlatego kojarz dany nawyk z nagrodą. Zaplanuj sobie na bazie miesiąca 4 nagrody tygodniowe i jedną miesięczną. Te tygodniowe to może być „coś” drobnego jak np. spędzenie podczas weekendu czasu poza wielkim miastem na łonie natury, zakup fajnego kosmetyku, sukienki itp. Natomiast nagroda miesięczna powinna być większa – to „rzecz” na którą czekasz z utęsknieniem jak np. wyjazd weekendowy w góry czy zakup wymarzonych butów to biegania – sporo takie kosztują 😉 . Systematyczne wynagradzanie zachęci Cię do dalszego działania zwiększając Twoją wewnętrzną motywację. Może pomóc Ci przemienić najbardziej zakorzenione nawyki, których pragniesz się pozbyć.

Wskazówki i nagrody kształtują moc Twojego nawyku!

Kiedy jest to nawyk?

Zamieniasz oglądanie telewizji, rozmowy o niczym ze znajomymi,  kanapę na aktywność i nie potrzebujesz specjalnego przypominacza aby wykonać tę aktywność. Wyzwalasz sama od siebie tę potrzebę. Wówczas Twoje działania stało się nawykiem.

Od siebie zalecam Ci abyś ruszała się co drugi dzień min. 60 minut. Mięśnie potrzebują 48 godzin na regenerację w trackie której pięknieją 😉 Codziennie możesz się rozciągać, uprawiać jogę – osoby „zaawansowane” w sporcie, dla początkujących taką codzienność „musisz sobie wypracować.

Chcesz aby bieganie sprawiło Ci przyjemność?

Zrób z tego nawyk! Wówczas wykreujesz w sobie prawdziwe pragnienie, które będzie Twoją siłą napędową. 

W skutecznej budowie fundamentalnych nawyków pomocne jest niezwykłe narzędzie rozwojowe Generator Radości Życia, który możesz otrzymać ode mnie w prezencie zapisując się na mój newsletter Karpacki Inspirator.
Zapisując się na moją listę dołączysz do kobiet, które mają pierwszeństwo w promocjach, prezentach, konkursach, a także we wszystkim co znajduje się na moim blogu. Zawsze otrzymasz ode mnie tylko wartościowe wiadomości dzięki którym nie ominie Cię żaden sekret przemiany i radości.

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky