Jak przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia? Generator Radości Życia Nawyk 4

Co oznaczają dla Ciebie napotykane trudności w życiu?
Co czujesz kiedy je spotykasz?
Czy postrzegasz je jako zagrożenie, a może szansę na nowe doświadczenie, zmianę…?

Jak skutecznie przemieniać je w dobre doświadczenia wzmacniając siłę do działania i doskonaląc własne życie w tym pomocny Ci jest nawyk 4 Generatora Radości Życia.

Na początku tej niezwykle ważniej pracy kluczowe jest to abyś wiedziała, a wręcz uświadomiła sobie pewną rzecz: wszystkie trudności, które Cię spotykają zależą od czynników zewnętrznych – nagłych niesprzyjających zdarzeń oraz przede wszystkim od Twojego sposobu postrzegania rzeczywistości i zaistniałych zdarzeń. Kiedy widzisz wszystko w czarnych barwach, zmienia się Twoje zachowanie, jednocześnie nie masz siły do działania i zaburzasz swoją równowagę życiową.

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla wzmocnienia Twojej Radości Życia?

Bez trudności nie ma radości i szczęścia – one przyczyniają się do ich wzmocnienia i uwolnienia.

Nie chowaj trudności „pod dywan” tylko krok po kroku je rozwiązuj. Każda trudność to zawsze przełomowy moment, punkt zwrotny w Twoim życiu, w którym musisz dokonać wyboru. Sytuacja wyboru zawsze stwarza nowe możliwości doskonalące jakość Twojego życia. To szansa aby raz na zawsze zamknąć przeszłość: negatywne przekonania, stare nawyki, wybaczyć –  biorąc odpowiedzialność za samą siebie i swoje życie. To także doskonała „okazja” aby zweryfikować swoje wartości, cel życiowy i umocować swoje poczucie sensu.

Jeśli nie będziesz rozwiązywała napotykanych Cię trudności to nie będziesz w pełni cieszyła się życiem – ta radość nie będzie prawdziwa – zgodna z Tobą. Dlaczego? Trudności pokazują Ci, że „coś” w Twoim życiu jest do korekty, poprawienia ukazując to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu – Ciebie prawdziwą! Jak będziesz za każdym razem je chowała „pod dywan” to nie odkryjesz siebie w pełni rozwijając własny potencjał, naturalne dary, nie będziesz miała energii do działania i nie będziesz wiedziała czego pragniesz od życia, a to wszystko doprowadzi do braku poczucia sensu, spełniania.

Jak możesz sobie ułatwić budowę tego nawyku?

W jaki sposób się zachęcić?

Krok 1
Uświadom sobie, że wszystkie trudności, które Cię spotykają zależą przede wszystkim od Twojego sposobu postrzegania rzeczywistości i zaistniałych zdarzeń.  

Czynniki zewnętrzne – nagłe niesprzyjające zdarzenia – są wskazówką, że coś poszło nie tak, coś jest do naprawy. Tylko Ty sama masz wpływ na to, jaki nadasz bieg trudnościom, które Cię spotykają.

Krok 2 
Pomyśl o przełomowych momentach swojego życia, w których spotkały Cię także trudności i z którymi sobie poradziłaś. 

W jaki sposób je rozwiązałaś? Co Ci wówczas pomogło?. Zrób sobie listę takich sposobów,  z której będziesz korzystała w trudniejszych momentach. Każda z Nas ma takie momenty w swojej historii życia. 

Krok 3
Zbuduj w sobie pozytywne – rozwijające nastawienie to wszelakich problemów, które Cię spotykają.

Jest jakaś ukryta w tym moc, bo już same takie nastawnie sprawia,  że mniej przyciągasz ich do swojego życia. To o czym myślisz, w co wierzysz ma olbrzymi wpływ na to, co wydarzy się w Twoim życiu.

Jak budować ten nawyk?

Kiedy pojawi się w Twoim życiu jakieś ograniczenie, wyzwanie, trudność to zawsze zadaj sobie 2 pytania:

1.Co dobrego daje mi ta sytuacja, doświadczenie?

2. Jakie wiadomości mi niesie? Co próbuje mi uświadomić?

Możesz także zadać sobie jeszcze trzecie:

3. Jak wykorzystam tą trudność doskonaląc swoje życie?

Kluczowe są dwa pierwsze pytania, bo to one pomogą Ci odnaleźć źródło pojawiających się trudności, które są kluczem w ich definitywnym rozwiązaniu przemieniając je w siłę do działania.

Kiedy jest to nawyk?

Kiedy spotka Cię jakąś trudność to od razu szukasz rozwiązania i wdrażasz je we własnym życiu. Może się także zdarzyć, że będziesz potrzebowała trochę czasu: dzień, dwa na to, aby ją zaakceptować. Jednak w trakcie tego czasu także będziesz szukać rozwiązań. Od czego to zależy? Nie wszystkie trudności są takie same – jedne są mniejsze, a drugie większe, które wymagają od Ciebie zdecydowanie więcej od tych mniejszych.  

Generator Radości Życia ma 30 albo 31 serduszek w przemieniaczu trudności, co nie oznacza, że każdego dnia owe trudności będą Cię spotykać. Jeśli Twój dzień upłynął bez problemów, ograniczeń to zakreślasz puste serce w taki sposób:

A jeśli pojawiała się jakaś trudność i poszukałaś rozwiązania, które od razu wdrożyłaś w życie to zamalowujesz całe serce tak:

Takie podejście daje Ci możliwość monitoringu i zwiększenia świadomości napotykanych trudności.

W skutecznym rozwiązywaniu trudności – pomocny jest kurs on-line Bank Radości Życia,  którego celem jest to, abyś zbudowała wspierające nawyki i zadbała o swoją Radość Życia. To w nim nauczysz się przekuwać trudności w siłę do działania i dobre – rozwijające doświadczenia.
Możesz już teraz zapisać się na Listę osób zainteresowanych kursem i będziesz otrzymywać informacje dotyczące kursu, możliwość aby nabyć kurs w promocyjnej cenie, a dodatkowo szansę na to, aby otrzymać jedno z 30 miejsc z gwarantowanym wsparciem osobistym podczas całego kursu.

[wysija_form id=”5″]

Zapisując się na tę Listę otrzymasz ode mnie niezwykłe narzędzie Generator Radości Życia, który jest częścią tego niezwykłego kursu on-line. Pomocny Ci on będzie w skutecznej budowie nawyków wspierających Twoją radość z każdego dnia, a także w przemianie trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia!

Dołącz do grupy Bank Radości i już teraz zadbaj o swoje nawyki radości!

Co oznaczają dla Ciebie napotykane trudności w życiu?

Podziel się w komentarzu. 

 

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky