Jak przebaczyć uwalniając się od przeszłości? Historia mojej przemiany.

Kiedy podejmiesz decyzję, że pragniesz przebaczyć, to Twój proces samouzdrawiania już się rozpocznie. Nie znając jeszcze „złotego środka” przebaczenie zacznie „trwać”.

Co może Ci pomóc w tym procesie?

Zaakceptuj przeszłość, potraktują ją jako czas, który doprowadził Cię do miejsca w którym obecnie się znajdujesz. Wszystko co Cię spotyka jest po coś, a te najtrudniejsze momenty mają zawsze ukryty cel – pokazać, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu rozwiązując sprawy niezałatwione. Nadszedł piękny czas na uzdrowienie Twojej przeszłości – pokochaj siebie, pokochaj swoje ciało i odzyskaj radość z każdego dnia!

Poznaj moją historię…

Bardzo trudno było mi przebaczyć najbliższym – rodzicom za to,  co mnie spotkało w życiu – 10 letnią walkę w Kole Wiecznego Odchudzania, a jeszcze trudniej wybaczyć samej sobie to okropne poniżanie się. Decyzja, że pragnę przebaczyć nie przyszła do mnie szybko, trudno było mi się z tym pogodzić – zaakceptować. Myślałam sobie, co mi da to przebaczenie, jak sytuacja się nie zmieni, przecież wciąż będę raniona.

I pewnego dnia spadła do mnie jak z nieba wiadomość – zmianę można dokonać, bez zgody drugiej osoby. Pomyślałam –  jak to jest możliwe, a następnie postanowiłam spróbować ponieważ nic nie mam do stracenia, a do wygrania bardzo wiele – wewnętrzny spokój i wolność od przeszłości. Wówczas zajęłam się także wybaczeniem samej sobie ku mojemu zaskoczeniu przyszło łatwiej. Tak sobie teraz myślę, że skupiałam się za bardzo na innych, a nie na sobie. Kluczowa jest jednak praca nad sobą.

Jak wyglądał mój proces wybaczenia?

Pamiętaj rozumiałam już wówczas mechanizm odchudzania. Zaczęłam o siebie dbać: uprawiałam ulubiony sport: bieganie, jazdę na rowerze a zimą na nartach, zdrowo w normalnych porcjach się odżywiać, odkrywać, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze w życiu – Kim chcę być? Co robić? Jakie marzenia spełnić?

Takie drobnostki rozpoczęły proces pokochania samej siebie uwalniając mnie od przeszłości. Miłość, którą odbudowałam w sobie wzniosła mnie ponad stare urazy. Spowodowała, że przebaczenie najbliższym stało się lżejsze. To jeden z moich mniejszych cud-ów jaki dokonał się w moim życiu – i tak z czasem porzuciłam olbrzymi bagaż przeszłości uwalniając się od niego bezpowrotnie!

Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć u innych!

Twoja Inwestycja na dziś!

Jeśli pragniesz wybaczyć sobie i przebaczyć innym wszystkie ograniczenia z przeszłości to napisz do siebie List Wolności. Odpowiedz sobie w nim na dwa kluczowe pytania:

Co pragniesz sobie wybaczyć?

  1. …………………………………………………………………………………………………………………………………

  2. …………………………………………………………………………………………………………………………………

  3. …………………………………………………………………………………………………………………………………

Wypisz wszystkie ograniczenia, które odpychają Cię od Ciebie prawdziwej, tego co jest dla Ciebie najważniejsze, celów, marzeń, radości życia z każdego dnia. 

Następnie z drugiej strony tego Listu zadaj sobie pytanie:

Co pragniesz przebaczyć najbliższym… otoczeniu?

  1. …………………………………………………………………………………………………………………………………..

  2. …………………………………………………………………………………………………………………………………..

  3. …………………………………………………………………………………………………………………………………..

I podobnie jak w pytaniu pierwszym wypisz wszystkie ograniczenia, które także odpychają Cię od Ciebie prawdziwej, tego co jest dla Ciebie najważniejsze, celów, marzeń, radości życia z każdego dnia.

Wsadź tę Listę do koperty i schowaj w ważnym dla Ciebie miejscu. Twój proces wybaczania już się rozpoczął. 

Nie musisz do tej koperty zaglądać, przyjdzie odpowiedni czas, że ona  sama do Ciebie powróci. Głęboko  wierzę, że wówczas już będziesz wolną osobą od wszelakich ograniczeń z przeszłości. To jest mój sekret przemiany! 

A na koniec tej Inwestycji zrób sobie karteczkę przypominajkę:

Ona ma niezwykłą moc – nauczy Cię wybaczać sobie. Kiedy będziesz miała trudniejszy moment, nie zrobisz czegoś co zaplanowałaś, poczujesz zmęczenie, bezsilność, a może nawet frustrację to popatrz sobie na nią i niech doda Ci siły. Przekonaj się sama!

Jeśli potrzebujesz wsparcia w Twoim procesie wybaczania i przebaczenia to mogę Ci  w tym skutecznie pomóc.

W moim autorskim programie coachingowym „Smak Miłości” podczas jednego ze spotkań:

rozpoczniesz proces świadomego przebaczania porzucając bagaż z przeszłości
uwolnisz się od poczucia winy
uzdrowisz swoje wewnętrzne dziecko
poczujesz się wolna i zaczniesz odzyskiwać miłość do samej siebie.

Zapisz się na gratisową sesję wstępną i zacznij działać!

Podczas tego spotkania wspólnie zastawimy się nad tym jak możesz skutecznie porzucić bagaż ograniczeń z przeszłości i zadbać o miłość do samej siebie uwalniając radość życia.

Dołącz do kobiet, które pragną zadbać mocniej o swoją Radość Życia i cieszyć się każdym dniem.

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky