Jak zwiększyć codzienną siłę do działania? – Generator Radości Życia Nawyk 1

Generator Radości Życia cieszy się Waszym ogromnym zainteresowaniem, co wskazuje, że bardzo pragniecie zadbać mocniej o swoją radość i szukacie skutecznych rozwiązań, które Wam w tym skutecznie pomogą!

Obserwuję jak odkrywacie wiedzę na jego temat - wiedzę i czuję -  że nie do końca wyjaśniłam Wam sposób w jaki należy z niego korzystać oraz  w jak i kiedy zapraszać do swojego życia poszczególne nawyki. Dlatego zdecydowałam się na cykl artykułów poświęconych wszystkim 11 nawykom - każdego z osobna. To będą bardzo przydatne same praktyczne informacje, które pokażą Wam jak krok po kroku zacząć wprowadzać dany nawyk do Twojego życia, a także przekonają Cię - mam taką nadzieję - do ważności wzmacniania Twojej radości każdym nawykiem Generatora.

Teraz nastąpi mały wyjątek w tym cyklu, bo na początek pragnę odpowiedzieć Ci na jeszcze bardzo istotne pytania:

W jaki sposób korzystać z Generatora Radości Życia?

To Rytuał Radości, który powinnaś zbudować we własnym życiu. Zawsze doda Ci energii, otworzy Twoje serce i duszę - Ciebie prawdziwą i to, co jest dla Ciebie najważniejsze!  Generator Radości składa się z 11-stu nawyków, które dbają o Twoją równowagę życiową Ciała, Umysłu i Duszy. Znajdują się w nim także fundamentalne nawyki o które powinnaś zadbać na samym początku: aktywność - aż w 3 postaciach: poranny pobudzacz, ulubiona aktywność i spotkanie z naturą, zdrowe posiłki, a także sen. Jeśli masz już wypracowane te nawyki - zwykle zmiana o jaką Ci chodzi „buduje” się w 30 dni to wprowadzasz następne. Uważam jednak, że zbudowanie nawyku zdrowego odżywania trwa zdecydowanie dłużej. To jest kwestia indywidualna dla każdej z Nas. Zatem jeśli regularnie się wysypiasz - śpiąc 6-7 godz;  ćwiczysz - co drugi dzień i zdrowo się odżywiasz - choć czasami pojawiają Ci się jakieś niezdrowe „grzeszki” to jest to czas, że możesz wprowadzać inne nawyki z tego niezwykłego Rytuału. W jaki sposób? Po kolei - według własnej Listy ważności, aż zaprosisz wszystkie 11 nawyków do swojego życia.

Ile czasu będzie trwała budowa wszystkich 11-stu nawyków?

Minimalnie 3 miesiące, a optymalne jest 4. To także kwestia indywidualna każdej z Nas – podejścia, zaangażowania i konsekwentnej pracy. Czas ten może skrócić łączenie niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia.

7 żelaznych zasad,  dzięki którym Generator Radości Życia zadziałała w Twoim życiu:

 1. Nie wprowadzasz wszystkich nawyków na raz!
 2. Zaczynasz budowę od fundamentalnych nawyków: aktywność, zdrowe posiłki, sen. Wiesz dlaczego te nawyki są ważne i jakie pozytywne zmiany przyniosą w Twoim życiu
 3. Wprowadzasz kolejne nawyki, które uważasz, według własnej Listy Ważności w swoim procesie wzmocnienia radości
 4. Planujesz nagrody tygodnia i miesiąca u systematycznie się wynagradzasz. Te nagrody są dla Ciebie cenne i ważne. 
 5. Możesz łączyć budowę niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia czy oddech miłości ze spotkaniem z naturą.
 6. Każdego dnia rozliczasz się z osiągnięć, najlepiej o stałej porze.
 7. Jesteś szczera w stosunku do samej siebie - malujesz serce wtedy tylko kiedy zrobisz konkretny Krok. Nie naciągasz czegoś, co nie zrobiłaś ponieważ oszukiwanie samej siebie nigdy nie pomaga, wręcz przeciwnie zawsze odbierze Ci siły w dalszym działaniu.

 

To zaczynamy tą wyjątkową prezentację i dzisiaj „rozkładamy na części pierwsze”:

 Aktywny pobudzacz - Nawyk 1

Włącz wewnętrzne słońce do działania!

Dlaczego wypracowanie tego nawyku jest tak ważne dla wzmocnienia Twojej Radości Życia?

Poranne dotlenienie ciała działa zbawiennie na Twój umysł. Zawsze oczyści Cię z tego, co Ci nie służy - emocji, stresu, negatywnych myśli tworząc przestrzeń na nowe - wspierające myśli, pomysły, rozwiązania i doda Ci niezwykle silnej energii do działania na cały dzień. A Wzmocni także Twoją motywację, doda Ci odwagi w „pokonywaniu” wyzwań, otworzy Twój umysł na nowe szanse i możliwości w realizacji zaplanowanych celów. Te wszystkie pozytywne skutki skutecznie zadbają o Twoją Radość Życia.

Jak możesz sobie ułatwić budowę tego nawyku?

W jaki sposób się zachęcić?

Zaplanuj budowę tego nawyku. Jeśli sama wstajesz o 7 rano, to zacznij wstawać o 6. Natomiast jeśli podczas poranka towarzyszą Ci dzieci to postaraj się wstawać 30 minut przed nimi. Możesz także odprowadzić pociechy do szkoły i wracając poćwiczyć. Już w trackie tego spaceru poczujesz olbrzymią chęć do aktywności. Myśl o tym nawyku jako bardzo ważnym elemencie całego dnia. To pełen mocy start, który doda Ci olbrzymiej energii na cały dzień.

Jak budować ten nawyk?

Wybierz ulubioną poranną aktywność np. pozycje jogi, pilates czy spacer do pracy. Jeśli kochasz bieganie to niech ono stanie się tym nawykiem.

Zasada: Aktywność musi trwać min.. 20 minut aktywności, aby zadziałała.

Kiedy jest to nawyk?

Ćwiczysz co drugi dzień , a najlepiej każdego dnia!

Twoje ciało samo przypomina Ci o tym nawyku - działasz jak z automatu. Kiedy  zrobisz sobie wolne od tego nawyku to poczujesz brak jego zbawiennego wpływu. 

W skutecznej budowie nawyków Radości Życia pomocny jest kurs on-line Bank Radości Życia dla kobiet, które pragną rozpocząć trwałą przemianę w swoim życiu przede wszystkim w sferze prywatnej, a także zawodowej budując nawyki wzmacniające radość.  

7 kluczowych korzyści jakie da Ci ten kurs:

 1. Otworzysz się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu
 2. Wzmocnisz miłość do samej siebie i tym samym poczucie własnej wartości
 3. Rozwiniesz swoje prawdziwe wartości
 4. Zadbasz o swoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy
 5. Odkryjesz własne Depozyty Radości Życia
 6. Przemienisz trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia
 7. Zaczniesz cieszyć się każdym dniem!

Możesz już teraz zapisać się na Listę osób zainteresowanych kursem i wówczas będziesz otrzymywać nowinki dotyczące kursu, bonusów niespodzianek, a także możliwość, aby nabyć kurs w promocyjnej cenie.

Zapisując się na tę Listę otrzymasz ode mnie za darmo Generator Radości Życia i jego dostęp do comiesięcznej wersji.

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky