Generator Radości Życia

Generator Radości Życia i jego 11 nawyków – Rozpocznij trwałą przemianę i ciesz się życiem!

Wyobraź sobie… że masz zbudowany codzienny Rytuał dzięki któremu:

Otwierasz się na to, co jest dla Ciebie najważniejsze
Wzmacniasz miłość do samej siebie
Realizujesz zaplanowane cele
Rozwijasz swoje prawdziwe wartości
Dbasz o swoją równowagę Ciała, Umysłu i Duszy
Czerpiesz z niego siły w dokonywaniu trudności!

Ten Rytuał to niezwykłe narzędzie rozwojowe Generator Radości Życia, którego sekret Ci dzisiaj zdradzę 😉

Za nim to nastąpi to kilka słów o tym jak powstał…

Pamiętam ten dzień jak dzisiaj był 28 luty tegoż roku, w którym podjęłam decyzję, że pragnę mocniej zadbać o swoją równowagę w życiu, a także o radość życia. Czułam ogromny spadek energii życiowej, chęci do robienia czegokolwiek. Wiedziałam, że lekarstwem, który pomoże Ci przemienić ten trudny stan jest aktywność: zarówno zawodowa – robiąc to, co kocham, a także fizyczna dbająca o moje ciało i umysł. I tak podjęłam Wyzwanie, że będę robić „coś” ważnego dla siebie każdego dnia w najważniejszych obszarach mojego życia. Wówczas stworzyłam własną Tablicę Motywacyjną, która  bardzo mocno motywowała mnie do codziennego konsekwentnego działania i zarazem rozliczała z osiągnięć.

Z czasem ta Tablica stała się dla mnie za mało skuteczna. Byłam już na takim etapie swojego życia, w którym potrzebowałam czegoś „z wyższej półki” – bardziej skutecznego i motywującego! I tak powstał Generator Radości Życia, który stanowi przekształconą Tablicę Motywacyjną w którym najważniejsze obszary swojego życia zamieniałam na budowę trwałych nawyków wzmacniających radość z każdego dnia.

Co to jest Generator Radości Życia?

To narzędzie rozwojowe, które pomoże Ci w rozpoczęciu trwałej przemiany w Twoim życiu budując nawyki wzmacniające Twoją radość.

To taki Rytuał Radości, który powinnaś w swoim życiu zbudować! On zawsze doda Ci energię do działania w tym, co jest dla Ciebie najważniejsze!

Jak wygląda w praktyce?

To Karta w formacie A4 lub A3 na dany miesiąc składająca się z dni, 11 nawyków, a także Twojego działania w budowie tychże nawyków w postaci serc. Znajdują się w nim także nagrody, które wyznaczasz na dany tydzień i miesiąc. Każdy dzień zatem składa się z Twojego działania w budowie konkretnych nawyków, których łącznie jest jedenaście. Jeśli zrobisz konkretny Krok w kierunku budowy danego nawyku to malujesz serce, które odzwierciedla Twoje działanie.

Dlaczego serca są symbolem Twojego działania?

Ich rola jest bardzo ważna ponieważ każde zamalowane serce wzmocni Twoją miłość do samej siebie i dzięki temu otworzysz się co raz mocniej na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Codzienne działanie czyli wypełnione przez Ciebie serca dodadzą Ci olbrzymiej mocy w dalszej budowie nawyków sięgając Twojej najgłębszej motywacji. A każde takie serce to Twój codzienny Kroki pielęgnujący Twoją radość, która jest owocem Twojej miłości do samej siebie otwartości na to, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu.

Każde serce to Twój wzmacniacz radości pielęgnujący Twoją miłość do samej siebie!

Gdzie jest ukryty sekret skuteczności Generatora Radości Życia?

Sekret 1
Budując fundamentalne nawyki rozpoczniesz w swoim życiu serię naturalnych przemian dzięki którym zadbasz łatwiej i skuteczniej o inne obszary Twojego życia. 

Przyjdzie Ci to z łatwością, lekkością, radością, a często nie będziesz nawet tego świadoma 😉

Sekret 2
Nawyki z jakich się składa zadbają o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy w najważniejszych obszarach Twojego życia dodatkowo wzmacniając Twoje poczucie sensu.
I tak:

Zadbają o Twoje zdrowie: aktywność, emocje, racjonalne jedzenie, oddech miłości, sen.

Zadbają o Twój umysł: poranne pytania, cel dnia, przemieniacz trudności, studnia wdzięczności.

Wzmocnią Twój kontakt z duszą: spotkanie z naturą, oddech miłości, studnia wdzięczności.

Sekret 3
Każde działanie w postaci serca wzmocni Twoją miłość do samej siebie i radość zachęcając Cię do dalszej pracy pełnej przyjemności. 


Z jakich nawyków składa się Generator Radości Życia?

Nawyk 1 Aktywny pobudzacz czyli Jak zwiększyć codzienną siłę do działania?

Nawyk 2 Poranne pytania♥ czyli Jak zwiększyć szanse i możliwości w realizacji celów?

Nawyk 3 ♥Cel dnia♥ czyli Jak codziennie realizować własną misję życia?

Nawyk 4 ♥Przemieniacz Trudności♥  czyli Jak przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia?

Nawyk 5  Ulubiona aktywnośćczyli Jak rozpocząć serię dobrych przemian w życiu?

Nawyk 6 Zdrowe posiłkiczyli Jak zacząć świadomie i zdrowo się odżywiać?

Nawyk 7 Włączam emocjeczyli Jak przemieniać negatywne emocje w siłę do działania?

Nawyk 8 Spotkanie z naturączyli Jak nawiązać kontakt w własną duszą?

Nawyk 9 Oddech miłościczyli Jak szybko i skutecznie zrelaksować ciało?

Nawyk 10 Studnia Wdzięcznościczyli Jak przyciągnąć do własnego życia to czego się pragnie?

Nawyk 11 Senczyli Jak w pełni wypocząć odzyskując energię do działania?

Dlaczego akurat  takie nawyki?

To jest 11. Wzmacniaczy Twojej radości serduszek dbających o Twoją równowagę w życiu: Ciała, Umysłu i Duszy. One także  jednocześnie wzmocnią Twoją miłość do samej siebie pielęgnując Twoją radość z każdego dnia!

Jak korzystać z Generatora Radości Życia?

Zaczynasz od budowy fundamentalnych nawyków czyli: ulubionej aktywności, zdrowych posiłków i snu. To one rozpoczną w Twoim życiu serię naturalnych przemian, które wpłyną pozytywnie na inne obszary Twojego życia. Zwiększą Twoją motywację do działania zachęcając Cię do dalszej konsekwentnej pracy nad budową wszystkich nawyków. To jest bardzo ważny kluczowy krok, aby Generator zadziałał w Twoim życiu!

Jeśli wypracujesz te nawyki – zwykle zmiana o jaką Ci chodzi „buduje” się w 30 dni to wprowadzasz następne. Uważam jednak, że zbudowanie nawyku zdrowego odżywania trwa zdecydowanie dłużej. To jest kwestia indywidualna dla każdej z Nas.

Zatem jeśli regularnie się wysypiasz – śpiąc 7-8 godz;  ćwiczysz – co drugi dzień i zdrowo się odżywiasz – choć czasami mogą pojawić się jakieś niezdrowe „grzeszki” 😉 to jest to czas, na to aby wprowadzać inne nawyki z tego niezwykłego Rytuału.

W jaki sposób? Po kolei – według własnej Listy Ważności, aż zaprosisz wszystkie 11 nawyków do swojego życia.

Częstą barierą albo naszą wymówką w budowie nawyków, wprowadzaniu zmian w życiu jest notoryczny brak czasu. Generator Radości Życia rozwiązuje ten problem, gdyż nawyki te zostały tak skonstruowane abyś mogła ze spokojem „wpasować” je do swojego grafiku dnia, nawet najbardziej pracowitego. Uważam, że to co mamy w życiu zależy od dwóch czynników, które towarzyszą nam na co dzień: pierwszy – naszej motywacji i powodów działań, a drugi to skutecznego planowania.

Co Ci pomoże w budowie nawyków radości?

System wynagradzania, który został zastosowany w Generatorze sprawi, że praca nad nawykami stanie się dla Ciebie przyjemnością. Nagrody, który będziesz sobie wyznaczała: mniejsze tygodniowe, a także większą miesięczną zachęcą Cię do dalszej pracy. To nie muszą być drogie nagrody, tylko ważne i cenne dla Ciebie ;). Ważne jest to aby się systematycznie wynagradzać!

Według Kamili Już sama kolorowa tablica z serduszkami wyzwala radość” 

Ile czasu będzie trwała budowa wszystkich 11-stu nawyków?

Minimalnie 3 miesiące, a optymalne jest 4. To także kwestia indywidualna każdej z Nas – podejścia, zaangażowania i konsekwentnej pracy. Czas ten może skrócić łączenie niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia.

7 żelaznych zasad,  dzięki którym Generator Radości Życia zadziałała w Twoim życiu:

 1. Nie wprowadzasz wszystkich nawyków na raz!
 2. Zaczynasz budowę od fundamentalnych nawyków: aktywność, zdrowe posiłki, sen. Wiesz dlaczego te nawyki są ważne i jakie pozytywne zmiany przyniosą w Twoim życiu
 3. Wprowadzasz kolejne nawyki, które uważasz, według własnej Listy Ważności w swoim procesie wzmocnienia radości
 4. Planujesz nagrody tygodnia i miesiąca u systematycznie się wynagradzasz. Te nagrody są dla Ciebie cenne i ważne.
 5.  Możesz łączyć budowę niektórych nawyków ze sobą jak np. ulubiona aktywność ze spotkaniem z naturą, poranny pobudzacz z pytaniami dnia czy oddech miłości ze spotkaniem z naturą.
 6. Każdego dnia rozliczasz się z osiągnięć, najlepiej o stałej porze.
 7. Jesteś szczera w stosunku do samej siebie – malujesz serce wtedy tylko kiedy zrobisz konkretny Krok. Nie naciągasz czegoś, co nie zrobiłaś ponieważ oszukiwanie samej siebie nigdy  nie pomaga, wręcz przeciwnie zawsze odbierze Ci siły w dalszym działaniu.

Co możesz zrobić już teraz?

Jak zacząć pracę z Generatorem Radości Życia?

Najlepiej rozpocząć to niezwykłe działanie na początku danego miesiąca, oczywiście można także każdego dnia w miesiącu przyłączyć się do tego wyzwania.

Zrób 3 Kroki przygotowawcze:

 1. Podejmij decyzję, że pragniesz rozpocząć trwałą zmianę w swoim życiu, zadbać o swoją radość budując nawyki, które Ci w tym pomogą. Jesteś otwarta i ufasz sobie!
 2. Zaplanuj nagrody – tygodnia, miesiąca wybierając „rzeczy”, które są dla Ciebie cenne i ważne.
 3. Zrób „coś” małego przed budową konkretnego nawyku – np. jeśli zaczynasz budowę nawyku zdrowe posiłki to zaplanuj posiłki na cały tydzień, zrób listę zakupów, a następnie zakupy. A jak będziesz pracować nad ulubioną aktywnością to zaplanuj czas na trening, przygotuj sobie stój, a może umów się z przyjaciółką.

Generator Radości Życia czeka już na Ciebie i jego dostęp do comiesięcznej wersji!

Kliknij w obrazek i pobierz go za darmo…

Generator Radości Życia


Zapisując się na mój newsletter Karpacki Inspirator dołączysz do kobiet, które mają pierwszeństwo w promocjach, bonusach, konkursach, a także wszystkich nowościach na moim blogu.
Otrzymasz ode mnie zawsze tylko wartościowe treści dzięki którym nie ominie Cię żaden sekret przemiany i radości! 

Podsumowanie

Zacznij budowę nawyków fundamentalnych dbających o Twoją radość. Może to być 1, 2, a nawet wszystkie 3. Zadaj sobie pytania jaką korzyść Ci przyniosą? Jak pozytywnie wpłyną na Twoje życie? Ja zaczęłam od systematycznej aktywności co drugi dzień, a za 3 tygodnie zaprosiłam porannego pobudzacza w postaci jogi. Wcześniej nawyk zdrowego odżywiania miałam już zbudowany. Kiedy już „opanowałam” te dwa nawyki to zapragnęłam jeszcze mocniej wzmocnić swoją radość dbając o równowagę w życiu Ciała, Umysłu i Duszy i tak po kolei zapraszałam przyjemności Generatora Radości Życia.

Kiedy zbudujesz już trzy fundamentalne, to zaproś kolejny, i następne kiedy będziesz czuła, że jesteś gotowa. Po czym poznać tą gotowość na więcej? Nie zawalasz poprzednio wypracowanych nawyków gdyż one „wypływają” już z Ciebie same – działasz jak z „automatu” 😉

Napisz proszę w komentarzu:
Co Cię powstrzymuje, aby cieszyć się życiem?

oraz

Czy podoba Ci się Generator Radości Życia?

Comments 5

 1. Natalia
  7 maja 2017

  Poczucie, że jestem niewystarczająca.

 2. Kamila z Gawry Stefana
  23 maja 2017

  Już sama kolorowa tablica z serduszkami wyzwala radość 🙂 Ciekawi mnie zwłaszcza co kryje się pod punktem „Aktywny pobudzacz”. Co do snu, jest teoria, że 6 godzin to za mało. Przeprowadzono eksperyment, w którym stwierdzono, że spanie po 6 godzin przez 2 tygodnie daje podobne efekty, co nieprzespanie w ogóle przez dwie doby. A co do pytania na końcu, myślę, że najczęściej od radości powstrzymuje mnie zły stan fizyczny, czyli właśnie niedobór snu, złe odżywianie, za długie siedzenie nad pracą.

  1. Monika Bulik
   23 maja 2017

   O to właśnie chodzi z tymi serduszkami 😉 One mają niezwykłą moc oddziaływania – to takie wzmacniacze naszej Radości! Budowa nowych nawyków nie jest łatwa dlatego tak ważne jest to, aby sprawiała nam ta niezwykła praca przyjemność i abyśmy otaczały się tymi przyjemnościami 🙂
   Co do snu to zgadzam się i naniosę poprawki: min. 7 godz; a optimum 8 🙂
   Dziękuję ślicznie za tą poprawkę!

 3. Dagna z bloga o biznesie dla kobiet
  23 maja 2017

  Świetny pomysł. Na pewno sprawdzę!

  1. Monika Bulik
   23 maja 2017

   Dziękuję i rekomenduję 🙂

Write a comment

Style Switcher
Headers layouts
Top bar
Color skin
Navigation
Static
Sticky